Aktuāli

valsts aizsardzības mācība

Visās Siguldas novada vidusskolās no 1. septembra tiks īstenota valsts aizsardzības mācība (VAM). Kā nodāra Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, nav pareizāka un atbilstošāka brīža, lai valsts aizsardzības mācību Siguldas novadā un visā Latvijā sāktu apgūt jau šā gada 1.septembrī.

Rīt, 23. martā, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece atklās Jaunsardzes centra semināru, kurā iestādes pārstāvji pārrunās valsts aizsardzības mācības ieviešanu Latvijas skolās.

Līdz ar 2024. gadu, kad valsts aizsardzības mācība (VAM) būs obligāts priekšmets visās Latvijas vidusskolās, tiks ieviestas arī izmaiņas Jaunsardzes interešu izglītības nodarbību norisē – tās būs pieejamas no 5. līdz 9. klašu audzēkņiem. Tādējādi proporcija starp VAM un jaunsargu grupu skaitu būs radikāli par labu valsts aizsardzības mācībai...

Lai jau tagad sāktu īstenot valsts aizsardzības mācību (VAM), skolām vien jāpiesakās un jāpielāgo mācību process. Pārējo – gan instruktorus un viņu atalgojumu, gan materiāltehniskos līdzekļus nodrošina Jaunsardzes centrs, tā intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Jaunsardzes centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs. Viņš arī norāda...

Trešdien, 19. janvārī, plkst. 10.00 Aizsardzības ministrijā notiks mediju brīfings, kurā aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēs par aizsardzības nozares 2022. gada prioritātēm.