valsts aizsardzības mācība

Lai valsts aizsardzības mācības pasniegšanai visās Latvijas skolās sagatavotu atbilstošas kvalifikācijas pedagogus, jau šoruden Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā plāno uzņemt pirmos studentus jaunā profesionālā bakalaura izglītības studiju programmā “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”. To absolvējot, jaunais speciālists mācību iestādē varēs pasniegt divus priekšmetus –  gan sportu, gan valsts aizsardzības mācību.

Lasīt vairāk

Visvairāk es bažījos par to, kā veidosies attiecības ar jauniešiem, kuri pieteikušies Jaunsardzes kustībā. Tā savu startu jaunsargu instruktores amatā raksturo Jaunsardzes 2. novada nodaļas instruktore Inta Gaidele-Ivanova. Viņa aizgāja no darba Valsts robežsardzē un nu jau trīs gadus ir jaunsargu instruktore Daugavpilī.

Lasīt vairāk

Jebkuru tematu, ko apgūstam nodarbībās, cenšos izskaidrot ar piemēriem no dzīves. Ja jaunietis saprot, kā tas viņam var noderēt, viņš to arī atcerēsies – vai tā ir evakuācijas un ārkārtas gadījumu soma, vai arī izdzīvošanas skola. Tā jaunsargu instruktora darbu raksturo štāba virsseržants Normunds Pastars, kurš līdztekus Jaunsardzei turpina dienestu Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljonā Jēkabpilī.

Lasīt vairāk