valsts aizsardzības mācība

Iecere Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas iestādēs dienošajiem kļūt par valsts aizsardzības mācības (VAM) pasniedzēju automātiski nenozīmē šo cilvēku pilnīgu pārvilināšanu aizsardzības resorā, tā otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzina Jaunsardzes centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs.

2021./2022. mācību gadā valsts aizsardzības mācību apgūs skolēni vairāk nekā 90 Latvijas skolās. Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskola ir viena no skolām, kurā norit šī mācību stunda un jaunieši iegūst zināšanas par rīcību dažādās krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija devās pie skolēniem, lai klātienē raudzītu, cik veiksmīgi norit mācību process...

Plānots, ka arī Iekšlietu sistēmas iestādēs dienošajiem, kā arī pašvaldības policistiem tiks sniegta iespēja kļūt par jaunsargu instruktoriem, tai skaitā arī pasniegt valsts aizsardzības mācību (VAM) vidusskolās. To paredz grozījumi Valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes likumā, ko Saeima 9. septembrī nodeva tālākai izskatīšanai komisijās. Tā...

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā, kas dos tiesības Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas iestādēs dienošajiem kļūt par valsts aizsardzības mācības pasniedzējiem.

Jaunais Skrundas novadā poligonā "Mežaine" atklātais šautuves komplekss paredzēts karavīru, zemessargu un jaunsargu šaušanas prasmju pilnveidošanai un testēšanai. Būtiski, ka jaunās šautuves ir būvētas, domājot arī par skaņas izolāciju, līdz ar to apkārtējiem iedzīvotājiem dzirdamie šaušanas trokšņi tiks samazināti līdz minimumam.