valsts aizsardzības mācība

Visvairāk es bažījos par to, kā veidosies attiecības ar jauniešiem, kuri pieteikušies Jaunsardzes kustībā. Tā savu startu jaunsargu instruktores amatā raksturo Jaunsardzes 2. novada nodaļas instruktore Inta Gaidele-Ivanova. Viņa aizgāja no darba Valsts robežsardzē un nu jau trīs gadus ir jaunsargu instruktore Daugavpilī.

Lasīt vairāk

Jebkuru tematu, ko apgūstam nodarbībās, cenšos izskaidrot ar piemēriem no dzīves. Ja jaunietis saprot, kā tas viņam var noderēt, viņš to arī atcerēsies – vai tā ir evakuācijas un ārkārtas gadījumu soma, vai arī izdzīvošanas skola. Tā jaunsargu instruktora darbu raksturo štāba virsseržants Normunds Pastars, kurš līdztekus Jaunsardzei turpina dienestu Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljonā Jēkabpilī.

Lasīt vairāk

Ministru kabinets apstiprinājis Aizsardzības ministrijas sagatavoto likumprojektu, kas paredz bērnu un jauniešu, kuri apgūst valsts aizsardzības mācību un brīvprātīgi darbojas Jaunsardzē, izglītošanu valsts aizsardzībā. Turklāt tas jauniešiem neuzliek par pienākumu pēcāk uzsākt militāro karjeru. Likumprojekts gan vēl būs jāpieņem Saeimai.

Lasīt vairāk