Ziemeļvalstis

20. oktobrī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš Varšavā, Polijā piedalīsies Ziemeļvalstu bruņoto spēku komandieru sanāksmē, kurā tiks apspriesti aktuālie reģionālās drošības jautājumi, kā arī aizsardzības spēju stiprināšana Krievijas agresijas pret Ukrainu kontekstā.

Latvijas Aizsardzības, Iekšlietu, Veselības, Labklājības un Tieslietu ministriju eksperti Aizsardzības ministrijas parlamentārās sekretāres Baibas Bļodnieces vadībā Helsinkos, Somijā iepazinušies ar Somijas pieredzi obligātā militārā dienesta, alternatīvā dienesta un visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanā.

Čehijas parlamenta augšpalāta Senāts trešdien gandrīz vienprātīgi apstiprināja Zviedrijas un Somijas uzņemšanu NATO, vēstīja Čehijas ziņu aģentūra ČTK.

No 10. līdz 11. augustam Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece dosies vīzītē uz Somiju, lai kopā ar Latvijas Iekšlietu, Tieslietu, Veselības un Labklājības ministriju ekspertiem iepazītos ar Somijas pieredzi visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas un obligātā militārā, kā arī alternatīvā dienesta ieviešanā.

Divu nedēļu laikā, kopš visu NATO dalībvalstu vēstnieki parakstīja pievienošanās protokolus par Somijas un Zviedrijas pievienošanos aliansei, aptuveni puse dalībvalstu ir ratificējušas šo lēmumu. Taču, tā kā tādas valstis kā Ungārija, Turcija un ASV vēl nav ratificējušas protokolus, ir vērts izvērtēt, kādu labumu aliansei dotu abu Ziemeļvalstu...