Ziemeļvalstis

Ziemeļvalstu valdības pēta iespējas daudz ātrāk un efektīvāk finansēt aizsardzības uzņēmumus. Šīs ieceres pamatā būtu atļauja Helsinkos bāzētajai “Ziemeļvalstu Investīciju bankai” (“Nordic Investment Bank”) par konkurētspējīgām izmaksām izsniegt sniegt aizdevumus valstīm un privātajiem uzņēmumiem piederošajiem aizsardzības uzņēmumiem, ziņo ASV...

Trešdien, 15. maijā, aizsardzības ministrs Andris Sprūds darba vizītē apmeklēs Dāniju, kur tiksies ar Dānijas aizsardzības ministru Troelu Lundu Pulsenu (Troels Lund Poulsen).

Dānija plāno palielināt jauniešu skaitu obligātajā karadienestā, iesaucot armijā arī sievietes un pagarinot dienesta laiku abiem dzimumiem no četriem mēnešiem līdz 11 mēnešiem, trešdien paziņoja premjerministre Mete Frederiksena.

NATO pirmdien sāk mācības Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas ziemeļos, un mācībās nepilnu divu nedēļu laikā piedalīsies vairāk nekā 20 000 karavīru no 13 valstīm.

Ziemeļeiropas valstis otrdien vienojās nosūtīt karakuģus uz Baltijas jūru, lai aizsargātu kritiski svarīgo infrastruktūru pēc gāzes cauruļvadu noplūdēm.