Aktuāli

nozares pētījumi

* Interviju sagatavojis Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas departaments


Cilvēkam pēdas ir gluži kā mājai pamati – ja tie būs švaki, tad visa māja šķobīsies, saka Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra pētniece Darja Ņesteroviča. Klīnikā strādājot, Darja savulaik novērojusi, ka pacientiem–karavīriem ir līdzīga rakstura pārslodzes traumas. Lai gan karavīri ir plaši pētīta populācija, atbildi tieši uz šo jautājumu tehniskā ortopēde akadēmiskajā literatūrā nav atradusi, tāpēc pie pētniecības ķērusies pati.

Lasīt vairāk

Lai arī NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijas (NATO Science and Technology Organization – STO) programmā piedalās skaitliski nedaudz zinātnieku un pētnieku no Latvijas, līdz šim viņi sevi parādījuši no labākās puses. Īpaši spēcīgi viņi ir, piemēram, karavīru garīgās veselības izpētē un šīs jomas ietvaros sadarbojušies arī ar citām NATO dalībvalstīm, par īstenoto projektu saņemot pat organizācijas apbalvojumu. Tā intervijā “Sargs.lv” saka NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijas padomes priekšsēdētājs un NATO vadošais zinātnieks ķīmijas doktors Braiens Velss (Bryan Wells).

Lasīt vairāk

NATO jāstiprina ne tikai drošība Baltijas reģionā, bet arī Melnās jūras reģionā, kas kļuvis par Krievijas uzbrukuma placdarmu drošības situācijas destabilizācijai Vidusjūras un Tuvo Austrumu reģionos. Lai pasargātu aliansi no šāda scenārija, arī Melnās jūras reģiona drošība jāstiprina līdzīgi kā Baltijā, uzsver domnīca Eiropas politikas pētījumu centrs (CEPA).

Lasīt vairāk