medicīna

No 25. līdz 27. augustam Valgundes pagasta Kalnciema vidusskolas, Tīreļu bibliotēkas un Ziemassvētku kauju muzeja teritorijā notiks Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes Medicīnas rotas organizētās mācības, kurās piedalīsies zemessargi, medicīnas personāls un karavīri-glābēji no visiem Zemesardzes 4.Kurzemes brigādes bataljoniem, portālu "Sargs.lv"...

Krievijas agresijas gaitā ukraiņu skaits, kas zaudējuši vienu vai vairākas ekstremitātes, sasniedzis 20 000 līdz 50 000, un šie skaitļi pielīdzināmi Pirmā pasaules kara apjomiem, vēsta amerikāņu laikraksts "Wall Street Journal".

17. un 18. jūnijā Alūksnes un Madonas novadā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta kopīgās militārās mācības “Ausma”, portālu "Sargs.lv" informēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes preses pārstāve.

Pēc Ukrainas puses lūguma Latvija plāno tai nosūtīt kara apstākļiem pielāgotas medicīniskās palīdzības automašīnas, bet vēl tiek precizēts iespējamais to daudzums un veiktas auto tehniskās pārbaudes, informēja Veselības ministrija.

2. jūnijā Rīgā valdīja neierasta spriedze – šurpu turpu šaudījās gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvie transportlīdzekļi, gan NBS piederīgās automašīnas, bet vairākās pilsētas vietās nolaidās bruņoto spēku helikopteri. Šādas rosības iemesls bija civilmilitārās...