Kosova

Francijas prezidents Emanuels Makrons trešdien paziņojis, ka Kosovas amatpersonas ir atbildīgas par spriedzi valsts ziemeļos. Jau ziņots, ka Kosovas ziemeļos etnisko serbu protesti pret vietējo vēlēšanu iznākumu pēdējās dienās izvērtušies vardarbībā un sadursmēs ar policiju un NATO miera uzturētājiem. Sadursmēs ievainoti vairāk nekā 80 cilvēki.

Kosovā starpetniskā spriedze joprojām saglabājas un situācija ir nestabila, pastāstīja Kosovā izvietotā Latvijas kontingenta komandieris, pulkvežleitnants Intars Jundze.

Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels otrdien aicinājis Kosovas un Serbijas līderus nekavējoties samazināt spriedzi pēc sadursmēm Kosovas ziemeļos.

NATO izvietos miera uzturēšanas papildspēkus Kosovā, kur ziemeļos izcēlušās sadursmes starp Kosovas policiju un etniskajiem serbiem.

NATO vadītajā starptautiskajā miera uzturēšanas operācijā KFOR Kosovā dienšajiem Latvijas karavīriem pašlaik apdraudējuma nav, un viņi turpina pildīt dienesta pienākumus, Aizsardzības ministrijas paziņojumā. jau vēstīts, ka vairāk nekā 30 Kosovā izvietoto NATO miera uzturēšanas spēku karavīri pirmdien Kosovas ziemeļos tika ievainoti sadursmēs ar...