Aktuāli

izglītība

Aizsardzības ministrija turpina maģistra darbu stipendiju programmu, sniedzot iespēju diviem Rīgas Tehniskās universitātes studentiem saņemt stipendiju 5000 eiro apmērā sava maģistra darba izstrādei. Stipendiju programmas mērķis ir palielināt studējošo interesi par militāro jomu, lai attīstītu nākotnes zinātnisko kapacitāti aizsardzības nozarē.

Visai dzestrajā trešdienas naktī nekas neliecināja par iespējamajiem izaicinājumiem, kas gaidīja Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) pirmā kursa kadetus. Trīs, divi, viens un visa nakts kadetiem kļuva par īstu asa sižeta filmu. Šāvieni, fiziskie pārbaudījumi, fobiju pārvarēšana un stingru pavēļu izpildīšana, tas viss un vēl vairāk...

ASV Ukrainas spēku rīcībā nodevusi vairāk nekā pusi no solītajām 90 155 milimetru haubicēm. Tās Ukrainas bruņotajiem spēkiem nepieciešamas, lai atturētu Krievijas sākto agresiju valsts Austrumos, paziņojis ASV Aizsardzības departamenta preses sekretārs Džons Kirbijs.

Krievijas diktatora Vladimira Putina administrācija rekomendējusi federālajās ministrijās, dienestos un valsts kompānijās izveidot vadītāja vietnieka politinformācijas jautājumos amatus. Padomju laikā šādi cilvēki bija zināmi ar palamu “poļitruks”, vēsta Krievijas laikraksts “Kommersant”