izglītība

Šī gada maijā dienestu pabeigs pirmie VAD karavīri, un jau septembrī vairāki jaunieši plāno pieteikties valsts apmaksātām studijām kādā no augstākās izglītības iestādēm Latvijā. “Sargs.lv” skaidro, kādi ir nosacījumi, lai jaunieši pieteiktos valsts apmaksātām studijām un kā to izdarīt.

No nākamā mācību gada vidējās izglītības programmā tiks iekļauta obligāta valsts aizsardzības mācības (VAM) īstenošana, paredz grozījumi vispārējās vidējās izglītības standartā, ko otrdien pieņēma valdība.

Gan karš Ukrainā, gan citi militārie konflikti ir parādījuši, ka medicīniskās aprūpes nodrošināšana ir teju tikpat svarīga kā kaujas spējas. Karavīram ir svarīgi apzināties, kas nepieciešamības gadījumā tam tiks sniegta atbilstoša medicīniskā palīdzība, tomēr kaujās gūtie ievainojumi atšķiras no tiem, ar ko ikdienā saskaras civilie mediķi. Tāpēc...

Trešdien, martā Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija (DAIF Latvija) godināja ‘’Latvijas Aizsardzības un drošības industriju gada balvas 2024’’ laureātus, pasniedzot balvas uzņēmumiem un izglītības un pētniecības iestādēm, kas pērn devuši nozīmīgu ieguldījumu drošībai un aizsardzībai nacionālā un starptautiskā mērogā, portālu...

No 2. februāra līdz 29. februārim Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas trešā kursa kadeti iziet praksi NBS Štāba bataljonā, Gaisa spēkos un NBS Kājnieku skolā Alūksnē, kur mentoru uzraudzībā veido nodarbību plānus, apmāca un arī vada valsts aizsardzības dienesta (VAD) karavīrus.