Eiropas Savienība

Eiropas Savienība (ES) otrdien paziņoja par 11 jauniem sadarbības aizsardzības projektiem, kas tiks pievienoti ES Pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) programmas sarakstam, kā arī Dānija kļūs par programmas 26. dalībvalsti, ziņo militārais medijs “Defence News”.

23. maijā, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece piedalījās Eiropas Savienības Ārlietu padomes aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, kur uzsvēra nepieciešamību Eiropas Savienībai palielināt tās militāro atbalstu Ukrainai.

Gaisa aizsardzības sistēmas ir ļoti svarīgas Ukrainai, jo Krievija regulāri bombardē kritiski svarīgo infrastruktūru un civilos mērķus. Nesen ASV piegādātā pretgaisa aizsardzības sistēma "Patriot" notrieca pret Kijivu izšautās krievu raķetes, , tostarp modernākās krievu okupantu hiperskaņas raķetes "Kinzhal", kas iepriekš, kā apgalvo agresorvalsts...

Moldova vēlas pievienoties Eiropas Savienībai (ES), cik vien drīz iespējams, lai aizsargātos pret Krievijas draudiem, un cer uz lēmumu par sarunu uzsākšanu tuvāko mēnešu laikā, intervijā ziņu aģentūrai AFP sacīja Moldovas prezidente Marija Sandu.

Aizvadītajā dienā Ādažos notika spēka paraugdemonstrējums ar augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas (High Mobility Rocket Artillery System – HIMARS) kaujas šaušanu. Ar vērienīgo demonstrāciju noslēdzās mācības “SOLAR ECLIPSE”, kuras laikā vairāk nekā 700 dažādu valstu karavīri pilnveidoja savstarpējo sadarbību un integrāciju.