Eiropas Savienība

Eiropas Parlaments 12. septembrī vienojies par 300 miljonu eiro iniciatīvu, kopēju ieroču iegādes noteikumiem. Mērķis ir stimulēt kopējo dalībvalstu ieroču iegādi, lai uzlabotu bloka aizsardzības industrijas spējas.

Krievu diktatora Vladimira Putina "gangstera stila" kodoldraudi pieprasa, lai NATO atbildētu uz tiem ar daudz agresīvāku reakciju, piemēram, izvietotu vairāk lidmašīnu, kuras būtu spējīgas nest kodolieročus, uzskata Polijas bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieks Raimunds Andžejčaks. Ģenerālis arī uzskata, ka Ziemeļkoreja nebūs gatava pārdot...

Neraugoties uz smagajām sankcijām, kuru mērķis ir izolēt Krieviju saistībā ar karu Ukrainā, desmitiem krievu, kas saistīti ar prezidentu Vladimiru Putinu vai Krievijas armiju, joprojām ir gaidīti Eiropas Savienības valstīs, izraisot politiķu un pretkara aktīvistu kritiku.

Čehija trešdien pabeidza ar ASV noslēgtā aizsardzības līguma ratifikāciju, kas padziļina abu valstu militāro sadarbību un atvieglo ASV karaspēka izvietošanu Čehijas teritorijā, vēsta ziņu aģentūra "Associated Press".

Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels paudis viedokli, ka Krievija cenšas izmantot militāros režīmus Āfrikā kā bandiniekus globālajā šaha spēlē.