Aktuāli

Eiropas Savienība

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks ir aicinājis NATO partnerus skaidrot Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam, ka viņa pašreizējais iebrukums Ukrainā nevar beigties ar uzvaru, bet tikai ar dārgu sakāvi, laikrakstam "Newsweek" sacīja A. Pabriks.

Rīt, 17. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks Briselē, Beļģijā, piedalīsies Eiropas Savienības Ārlietu padomes aizsardzības ministru sanāksmē un Eiropas Aizsardzības aģentūras valdes sēdē, lai apspriestu drošības un aizsardzības politikas aktualitātes.

Triju Baltijas valstu un Polijas iekšlietu ministri aicinājuši Eiropas Savienības (ES) institūcijas koordinēt atbalstu atmīnēšanas darbiem Ukrainā un izvērtēt iespējas to finansēt no ES līdzekļiem.

"Maz ticams", ka Ukrainas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) būs nekaitīga, piektdien paziņojis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kritizējot Kijivas plānus tuvināties Briselei.

Eiropas Savienība (ES) plāno piešķirt vēl 500 miljonus eiro ieroču un cita militārā aprīkojuma piegādēm Ukrainas bruņotajiem spēkiem, piektdien paziņojis ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.