Eiropas Savieniba

Saistībā ar Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nelikumīgo ieslodzīšanu cietumā un Eiropas Cilvēktiesību tiesas lēmuma ignorēšanu, pārkāpjot Navaļnija cilvēktiesības, Eiropas Savienība (ES) piemērojusi sankcijas četrām Krievijas amatpersonām. Sankcijas noteiktas saskaņā ar jaunu sistēmu – ES Globālo sankciju mehānismu, kas ļauj ES veikt...

Ar Globālā sankciju režīma iedarbināšanu Eiropas Savienība (ES) parāda, ka tā nav vājš spēlētājs un Krievijas neglīto izturēšanos, arī pret ES augsto pārstāvi ārlietās Žuzepu Borelu, necietīs, tādu nostāju aģentūrai LETA pauda Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktora vietnieks un Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas Studiju fakultātes docents...

Reaģējot uz Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien panākuši "politisku vienošanos" par jaunām sankcijām pret Maskavu, aģentūrām AFP un DPA pavēstījuši avoti diplomātu aprindās.

18 Eiropas valstu veidotie militārie kiberreaģēšanas spēki pagājušajā nedēļā aizvadījuši kaujas mācības, kurās pārbaudīta bloka spēja kopīgiem spēkiem stāties pretī masīvam kiberuzbrukumam.

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien varētu pieņemt lēmumu par sankcijām pret Krievijas amatpersonām, reaģējot uz Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu, ziņu aģentūrai BNS piektdien pastāstījis par sarunu gaitu informēts avots diplomātiskajās aprindās.