Eiropas Savienība

Dzelzceļa projektu "Rail Baltica" būtu jāiekļauj NATO militārās mobilitātes nodrošināšanas prioritāšu sarakstā un, ņemot vērā tā nozīmīgumu, jāparedz daļēja tā finansēšanas iespēja ātrākai projekta virzībai, pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) NATO Parlamentārās asamblejas...

Eiropai vajadzīga vēl viena "dzīvības apdrošināšanas" polise līdzās NATO, pirmdien sacīja Francijas ārlietu ministrs Stefāns Sežurnē, ar šiem spriedumiem nākot klajā pēc Donalda Trampa nesenajiem izteikumiem par NATO, kas daudzos no jauna pastiprinājušas bažas.

Ziemeļvalstu aizsardzības uzņēmumi ziņo par rekordlieliem pasūtījumiem pagājušajā gadā. Iemesls - Eiropas valstis palielinājušas militāros izdevumus, ņemot vērā Krievijas karu Ukrainā. Eiropas Savienības dalībvalstis palielināja savus aizsardzības budžetus pēc tam, kad 2022. gada februārī Krievija sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā. Plaša mēroga...

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, Eiropadomes prezidents Šarls Mišels un ASV prezidents Džo Baidens svētdien nosodīja bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa izteikumus, ka viņš neaizstāvētu alianses dalībvalstis, kas nepiešķir pietiekami daudz līdzekļu aizsardzībai.

Aizdomās par spiegošanu Krievijas labā Bulgārijā pirmdien aizturētais Iekšlietu ministrijas organizētās noziedzības apkarošanas nodaļas darbinieks nodevis Maskavai sensitīvu informāciju arī no citām Eiropas valstīm un Eiropas Savienības (ES) aģentūrām, otrdien paziņojusi Bulgārijas prokuratūra.