drošība

NATO trešdien paziņoja, ka iesniegusi Krievijai rakstiskus priekšlikumus saistībā ar tās pieprasītajām "drošības garantijām". Kā norāda alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, NATO ir sniegusi priekšlikumus diplomātiskam risinājumam, taču joprojām ir "sagatavojusies vissliktākajam".

Nacionālie bruņotie spēki ar NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūras starpniecību ir iegādājušies uzņēmuma “Avon Protection” aizsardzībai no masu iznīcināšanas ieročiem paredzētos elpceļu aizsardzības līdzekļus, tai skaitā, FM50 gāzmasku sistēmas, filtrus, rezerves detaļas un citus piederumus.

Pentagons otrdien informēja, ka 200 miljonu ASV dolāru militārās palīdzības paketē Ukrainai, ko ASV prezidenta Džo Baidena administrācija apstiprināja pagājušā gada decembrī, iekļautas dažādas prettanku raķešu sistēmas, granātmetēji un citi ieroči, vēsta ASV aizsardzības nozares medijs “Defence News”.

ASV otrdien brīdināja Krieviju par postošām sankcijām, tostarp personīgi pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ja Krievija īstenos iebrukumu Ukrainā.

Krievija ar 2008.gada iebrukumu Gruzijā un kopš 2014.gada veikto agresiju pret Ukrainu demonstrē nodomu atjaunot Padomju impēriju, kas līdz ar apspiesto tautu brīvības centieniem sabruka 1990.-1991.gadā, uzskata Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.