drošība

Krievija 2019. gadā turpināja vērsties pret “ Rail Baltica” projektu, izplatot jau iepriekš paustos vēstījumus, ka šī dzelzceļa līnija tiek būvēta militāriem mērķiem un “ir potenciāli vērsta pret Krieviju”. Tā savā 2019. gada pārskata sadaļā par ekonomisko drošību Latvijā norāda Valsts drošības dienests. Tāpat dienests pauž, ka jāturpina preventīvi pasākumi  terorisma finansēšanas riska novēršanai Latvijā, lai arī tas šobrīd vērtējams kā zems.

Lasīt vairāk

Lai arī tehnoloģiju sniegtās iespējas nesankcionētas informācijas ieguvē ar katru gadu attīstās, personiski sniegtās ziņas joprojām ir neaizstājamas. Tieši šī iemesla dēļ ik gadu naidīgie ārvalstu specdienesti arvien cenšas vervēt cilvēkus Latvijā, piespiežot viņus dalīties ar vajadzīgo informāciju. Līderi šajā ziņā ir Krievijas specdienesti, tā savā publiskajā pārskatā par 2019. gadu norāda Valsts drošības dienests.

Lasīt vairāk

Lai arī ekstrēmistiski orientētu organizāciju potenciālais apdraudējums 2019. gadā Latvijā saglabājās zems, nākotnē tas varētu pieaugt. Īpaši liels risks, ka tam tiks piesaistīts arvien vairāk personu ar garīga rakstura traucējumiem, savā publiskajā pārskatā par 2019. gadu norāda Valsts drošības dienests. Taču arī citi Krievijas nemilitārie pasākumi savu interešu veidošanā Latvijā, piemēram, “vēstures pārrakstīšana” un dažādi propagandas vēstījumi informatīvajā telpā, joprojām saglabā savu nozīmību.

Lasīt vairāk

Tehnoloģijas dod iespēju kontrolēt cilvēku brīvo gribu, tas nozīmē, ka iespējams ietekmēt arī demokrātiskos procesus pasaulē. Jau šobrīd pasaulē izveidojies digitālo manipulāciju tirgus, kas piedāvā vēlēšanu ietekmēšanu. Latvijā šī problēma vēl nav tik aktuāla, intervijā “Sargs.lv” uzsver NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Lasīt vairāk