Aktuāli

drošība

Oktobris visā Eiropā jau tradicionāli ir kiberdrošības mēnesis, un šī gada moto ir –  “Domā, pirms klikšķini!” Ik gadu Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūra (ENISA) un Eiropas Komisija aicina cilvēkus aizdomāties par uzvedību internetā, īpaši fokusējoties uz bērnu un jauniešu auditoriju, kuri interneta vidē var būt sevišķi neaizsargāti. Šodien publicēts arī animēts video par izplatītākajām kļūdām globālajā tīmeklī un kā no tām izvairīties.

Lasīt vairāk

Šodien NATO spēku integrācijas vienība Latvijā (NATO Force Integration Unit - NFIU) atzīmē piekto pastāvēšanas gadadienu. Tās galvenais uzdevums ir veicināt NATO reaģēšanas spēku koordinēšanu un izvietošanu Latvijā, ja rastos tāda nepieciešamība. Kā “Sargs.lv” atzīst vienības komandieris pulkvedis Jānis Gailis –  par laimi, praksē šo scenāriju nav nācies iedzīvināt, un tas nozīmē, ka līdzšinējā NATO atturēšanas politika reģionā ir efektīva. Taču viņš piebilst –  šai daudznacionālajai NATO vienībai Latvijā, kuras sastāvā ir gan virsnieki, gan instruktori no 12 sabiedroto valstīm, ir vēl vairāki

Lasīt vairāk

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks šodien piedalīsies "Eiropas Liberālā foruma" tiešsaistes diskusijā "Jaunākie drošības izaicinājumi: Vai Eiropas Savienība tos var pārvarēt?" Diskusijā plānots apspriest starptautiskās sankcijas kā līdzekli draudu novēršanai, hibrīdā un informatīvā kara izpausmes, kā arī citus aktuālos drošības izaicinājumus Eiropā un citviet pasaulē.

Lasīt vairāk