drošība

No 28. septembra līdz 1. oktobrim visaptverošas valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvajā fāzē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljons veic mācību uzdevumus Liepājas valstspilsētā un Dienvidkurzemes novadā. Mācību laikā tiek veiktas patruļas gan pilsētas ielās, gan kritiskās infrastruktūras apkārtējā teritorijā. Tāpat tiek...

Krievija "aktīvi un pastāvīgi" traucē Rumānijas teritoriālajos ūdeņos esošo kuģu GPS sakarus, kas rada sadursmju risku, un Rumānijai un NATO ir jāsagatavojas ilgtermiņa konfrontācijai ar Krieviju, uzskata Rumānijas armijas ģenerālštāba priekšnieks ģenerālis Daniels Petresku.

Ievērojot sankcijas pret Krieviju, Somija ir ieviesusi pastāvīgu robežkontroli, lai nepieļautu Krievijas transportlīdzekļu iebraukšanu tās teritorijā pa sešiem pārrobežu ceļiem no Norvēģijas. Norvēģijas un Somijas muitas amatpersonas Norvēģijas presei apstiprināja, ka ir piesaistīti papildu resursi, lai neļautu robežu šķērsot automašīnām ar...

NATO uz laiku izvietos divas tās rīcībā esošās agrīnās brīdināšanas un ziņošanas un kontroles lidmašīnas AWACS Šauļu aviācijas bāzē, Lietuvā, paziņojusi NATO sabiedroto Gaisa spēku pavēlniecība.

Šobrīd par lielākajiem riskiem, kas var apdraudēt uzņēmumus nākamo 12 mēnešu laikā, 45% uzņēmumu vadītāju pasaulē uzskata ģeopolitisko notikumu ietekmi, piegādes ķēžu traucējumus un kiberuzbrukumus, kā arī datu drošību, aģentūru LETA informēja konsultāciju kompānijas "EY" pārstāvji, atsaucoties uz veikto risku pētījumu "Global Risk Survey".