drošība

Jau nākamnedēļ vairākās Zemgales un Pierīgas pašvaldībās norisināsies vienas no vērienīgākajām militārajām mācībām “Sudraba bulta 2020”. Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona komandieris majors Kaspars Kokins aicina pašvaldību iedzīvotājus būt saprotošiem uzsverot – mācību laikā Latvija kļūst par bruņoto spēku mācību klasi, kurā karavīri un zemessargi trenēsies efektīvāk aizstāvēt savu valsti. Uz to pašu sabiedrību aicina arī vietējo pašvaldību pārstāvji, norādot, ka mācību mērķis ir stiprināt valsts drošību.

Lasīt vairāk

Šovasar pieņemtie Krievijas Konstitūcijas grozījumi deva iespēju Krievijas Prezidentam Vladimiram Putinam turpināt savu prezidentūru. Neskatoties uz ietekmi uz Krievijas iekšpolitiku, jaunajā Krievijas konstitūcijā iekļauti punkti, kas raisa bažas Krievijas kaimiņvalstīs. Būtiskākie no šiem punktiem ir Krievijas likumu prioritizēšana pār starptautiskajiem tiesību aktiem un Krievijas valstij paredzētās tiesības sniegt visa veida atbalstu krievu nācijai piederīgajiem savu interešu nodrošināšanai, uzsver domnīca “Atlantic Council”.

Lasīt vairāk

Lai Zemessardze daudz sekmīgāk spētu nodrošināt ilgtermiņa attīstības plānos paredzētos jauno spēju attīstības projektus, tai aktīvi jādomā par jauno zemessargu piesaisti, savukārt, jau dienošie zemessargi jāmotivē aktīvi apmeklēt mācības, lai tādējādi spētu celt kopējo Zemessardzes attīstības līmeni. Valsts kontrole (VK) nesen veiktajā efektivitātes revīzijas ziņojumā norāda – tieši personāla jautājums nākotnē var būt izšķirošais Zemessardzes spēju attīstības ziņā.

Lasīt vairāk