ASV

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien paziņoja, ka ASV aizstāvēs Taivānu, ja tai uzbruks Ķīna, kas salu uzskata par savu teritoriju.

ASV varas iestādes trešdien pavēstīja par jauniem noteikumiem, kuru mērķis ir iegrožot hakerisma tehnoloģiju eksportu uz tādām valstīm kā Krievija un Ķīna, ņemot vērā kiberuzbrukumu skaita krasu pieaugumu pasaulē.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācijai, fokusējoties uz Ķīnas radītajiem izaicinājumiem nevajadzētu aizmirst par Krievijas radītajiem draudiem, tā intervijā ASV laikrakstam “Newsweek” pauduši visu trīs Baltijas valstu ārlietu ministri.

Ukrainas aizsardzības ministrs Andrijs Tarans noraidījis Krievijas drošības padomes sekretāra Nokolaja Patruševa iepriekš izteiktos pieņēmumus, ka pēc haotiskās atkāpšanās no Afganistānas ASV pametīs likteņa varā arī Ukrainu, vēsta ASV aizsardzības ziņu portāls “Defense News”.

Nespējot noregulēt aizvien gruzdošo konfliktu Austrumukrainā, nespējot pienācīgi atbildēt Baltkrievijai par tās centieniem Eiropu pārpludināt ar Tuvo Austrumu migrantiem, kā arī piekāpjoties jautājumā par pretrunīgi vērtēto “Nord Stream 2” gāzes vadu, Rietumvalstis Krievijas autoritārā prezidenta Vladimira Putina priekšā nodemonstrējušas nespēju...