ASV

Šodien, 3. martā, ASV Gaisa spēku stratēģiskie bumbvedēji “B-1B Lancer” no 7. bumbvedēju brigādes Daiesas Gaisa spēku bāzē Teksasā veikuši treniņlidojumus Baltijas jūras reģiona gaisa telpā, lai stiprinātu NATO dalībvalstu Gaisa spēku savstarpējo sadarbību un savietojamību.

ASV Aizsardzības departaments paziņojis par jaunu 125 miljonu ASV dolāru vērtu palīdzības paketi atbalstam Ukrainas bruņoto spēku attīstībai, paredzot līdzekļus gan personāla apmācībai, gan ekipējuma piegādei, tostarp, letālajam bruņojumam, liecina Pentagona paziņojums.

ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) administrācija gatavo jaunas sankcijas un citus soļus, lai sodītu Maskavu par vērienīgo “SolarWinds” kiberuzbrukumu, kā arī par teju letālo Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija (Alexei Navalny) saindēšanu, ziņo ASV laikraksts “The Washington Post”.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlējis Federālajam drošības dienestam (FDD) pievērst divkārši pastiprinātu uzmanību iespējamiem Rietumu centieniem destabilizēt Krieviju, vēsta ASV militāro ziņu vietne “Stars and Stripes”.

Amerikāņi, kas paļaujas uz sociālajiem medijiem ziņu ieguvē, ir mazāk informēti par svarīgākajiem jautājumiem un daudz vieglāk notic nepatiesai vai nepārbaudītai informācijai, liecina sabiedriskās domas izpētes centra "Pew Research Center" (PRC) veiktais pētījums.