ASV

Jau iepriekš vēstīts, ka ASV administrācija lēmusi piegādāt Ukrainai 31 “Abrams” kaujas tanku, un šis lēmums tika izziņots paralēli ar Vācijas apņemšanos piegādāt savus tankus “Leopard 2”, kā arī atļauju citiem sabiedrotajiem piegādāt šos tankus. “Politico” pieejamā informācija liecina, ka Ukraina saņems modernizētās “Abrams” versijas “M1A2” ar...

ASV Finanšu ministrija ceturtdien atzina Krievijas privāto algotņu organizāciju "Vāgnera grupa" (Wagner Group), kas ir aktīvi iesaistīta karā Ukrainā, par nozīmīgu starptautisku noziedzīgu organizāciju. Šāds lēmums ļauj noteikt virkni sankciju pašai organizācijai un starptautiskajam tīklam, kas to atbalsta.

Pentagona ieroču piegādātājs "Lockheed Martin Corp." pirmdien paziņoja, ka ir izdevies iegūt pirmo lāzera "Directed Energy Interceptor for Maneuver Short-Range Air Defense System" (DEIMOS) sistēmas gaismas izstarojumu, kas apliecina, ka lāzera optiskās veiktspējas parametri atbilst sistēmas projekta parametriem.

Līdz ar Kanādas pievienošanos valstīm, kas gatavas piegādāt tankus Ukrainai, "tanku koalīcijā" ir jau 12 valstis, ceturtdien vakara uzrunā sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Uzreiz pēc tam, kad Vācija un ASV beidzot apstiprināja savu tanku piegādes Ukrainas bruņotajiem spēkiem, uzvirmojušas arī spekulācijas, vai Ukrainai izdosies iegūt savā rīcībā arī reaktīvos iznīcinātājus – iespējams, nozīmīgāko ieroču veidu, kas palīdzētu gūt izšķirošu pārsvaru cīņā pret Krievijas iebrucējiem.