ASV

No 3. līdz 5. maijam Latvijā viesosies Amerikas Savienoto Valstu Gaisa spēku Eiropā (USAFE) orķestris, lai kopīgos koncertos ar Latvijas Republikas Zemessardzes orķestri atzīmētu NATO alianses 75. gadadienu un Latvijas pievienošanās NATO aliansei 20. gadadienu, kā arī sveiktu Latvijas iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34...

ASV Kongresa apakšpalāta Pārstāvju palāta trešdien publicēja likumprojektu par jaunu palīdzības paketi Ukrainai, kas paredz piešķirt Kijivai vairāk nekā 60 miljardus ASV dolāru un tālas darbības rādiusa ballistiskās raķetes ATACMS, kā arī pāreju uz aizņēmumu sistēmu.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā izdevumam "Politico" paudis nopēlumu idejai par atteikšanos no teritorijām apmaiņā pret karadarbības izbeigšanu, uz ko atbilstoši avotu teiktajam grasoties uzstāt Donalds Tramps, ja viņš atgriezīsies Baltajā namā.

ASV Valsts departaments devis ārkārtas atļauju piešķirt Kijivai 138 miljonus dolāru, lai tiktu nodrošinātas rezerves daļas zenītraķešu kompleksiem "Hawk" un to remonts.

Aukstā kara laikā Rietumeiropas valstīm dalība NATO bija nozīmīgākais veids kā aizsargātu savu teritoriju no padomju ekspansijas. NATO tika dibināta 1949. gadā kā kolektīvās aizsardzības alianse ASV vadībā, un tās galvenais mērķis bija ar politiskiem un militāriem līdzekļiem aizsargāt savu dalībvalstu brīvību un drošību, taču tiek maz runāts, kāda...