Arktika

Nav pārsteigums, ka Ziemeļu flotei piešķirts tāds pats statuss kā četriem citiem Krievijas militārajiem rajoniem. Tas notiek, reaģējot uz militāro spēku savilkšanu Krievijas tālajos ziemeļos. Kremlis Arktiku ir izvirzījis savas darba kārtības augšgalā. Krievijas amatpersonas vēlas redzēt reģiona uzplaukumu gan ekonomiski, ar Ziemeļu jūras ceļu atklāšanu un jauniem enerģētikas projektiem, kā arī drošības jomā. Tieši Arktikai būtu galvenā loma iespējamajā konfliktā starp Krieviju un NATO vai Amerikas Savienotajām Valstīm, raksta domnīca “Warsaw Institute”.

Lasīt vairāk

Šaušanas vingrinājumi notika Ziemeļu flotes kaujas mācībās Barenca jūrā, kas uz mācību laiku tika slēgta kuģošanai, vēsta Krievijas ziņu aģentūra “Tass”. Tikmēr Ziemeļu flotes preses birojs norāda – vingrinājuma laikā pretzemūdeņu kuģa “Severomorsk” apkalpe veikusi artilērijas un raķešu apšaudi pa Barenca jūrā izvietotiem mērķiem.

Lasīt vairāk

Krievija turpina Arktikas reģiona militarizāciju, izvietojot tajā pretgaisa aizsardzības sistēmas un izvietojot uzbrukuma ieročus, raksta domnīca “Jamestown Foundation”. Tās eksperti uzsver -  šādi Krievija nostiprinās teritorijā, kurā visātrāk var veikt uzbrukumu ASV bāzēm, kā arī mēģina atturēt ASV un NATO valstis no šī reģiona apgūšanas.

Lasīt vairāk