Liepājas Karostā notiks zemessargu mācības

Militārās mācības
Sargs.lv
Image
zemessargi
Foto: Elīna Māldere-Matvejeva

Šajā nedēļas nogalē Liepājā Karostas teritorijā norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu apmācības, kurā  piedalīties 90 zemessargi, informē Zemesssardzes 4. Kurzemes brigādes pārstāvji.

Mācības notiks 16. un 17. maijā. To laikā zemessargi apgūs  patrulēšanu, dzīvošanu lauka apstākļos, darbības ar ieročiem, kā arī uzlabos fizisko sagatavotību un citas nepieciešamās zināšanas.

Apmācība norisināsies  ar Liepājas pilsētas domi saskaņotās teritorijās. Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes pārstāvji norāda, ka mācībās tiks izmantota salūtmunīcija, kā arī sprādzienu imitācijas līdzekļi, kas  rada troksni un dūmus, bet neapdraud apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību. Transporta pārvietošanās, apmācību laikā, notiks pa autoceļu Liepāja-Šķēde un pieguļošajiem ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Dalies ar šo ziņu