Zemessardze

Kopš 2021. gada jūlija atjaunots Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 26. kājnieku bataljons. Bataljona komandieris ir majors Vladimirs Bistrovs, kurš pēc vairāk kā divdesmit gadu militārā pieredzes bataljona vadību uztver kā pozitīvu izaicinājumu.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54. kaujas atbalsta bataljona speciālisti uzlabo savas prames, mācoties, kā pareizi spridzināt ledu. Šīs iemaņas var būt ļoti noderīgas, īpaši pavasaros, kad draudošo plūdu dēļ upēs bieži vien ir jāspridzina ledus sablīvējumi.

Turpmāk karavīri un zemessargi, kuri atgriezušies no starptautiskajām operācijām, varēs saņemt sociālo rehabilitāciju kopā ar ģimenēm - laulāto vai faktisko partneri un nepilngadīgajiem bērniem, tā 20. janvārī lēma Saeima, galīgajā lasījumā pieņemot grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā.

Jauniešiem ir visdažādākās brīvā laika pavadīšanas iespējas, tomēr daudzi jauni cilvēki labprāt pievienojas Zemessardzei. Tā viņi gūst iespēju brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību.

Stāmerienā izvietotais Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kaujas atbalsta bataljons ir otrais Zemessardzes bataljons, kura pamatsastāvu veido profesionālā dienesta karavīri. 25. bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns sarunā ar “Sargs.lv” stāsta – sākotnēji Stāmerienā tika veidota rotas lieluma vienība, taču pēdējā gada laikā tas ir...