Zemessardze

 

Sagaidot Latvijas armijas 101. gadadienu, "Sargs.lv" uzsāk stāstu sēriju "Dienesta gaitas".

Pirmā videostāsta varonis - Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Viņš stāsta par saviem piedzīvojumiem dienestā un ceļu līdz ģenerālleitnanta pakāpes iegūšanai.

Šie būs stāsti par dienesta sākumu, par grūtībām, atziņām un par to, kā nepadoties, bet sasniegt augstākos mērķus. Noskaties pirmo sēriju un seko "Sargs.lv" Facebook vai Latvijas armijas youtube kontam, lai nepalaistu garām turpmākos stāstus!

Lasīt vairāk

Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem (AMII) rota ir vienīgā Nacionālo bruņoto spēku vienība, kas sniedz atbalstu personāla aizsardzības un informācijas menedžmenta jautājumos, masu iznīcināšanas ieroču pielietošanas vai toksisku industriālo materiālu noplūdes gadījumos. Intervijā ziņu portālam “Sargs.lv” vienības komandieris kapteinis Jānis Mucenieks norāda – ikvienam karavīram un zemessargam zināšanas, kā lietot aizsardzības līdzekļus, pasargājot sevi un citus no masveida iznīcināšanas ieročiem, ir pamatu pamats.

Lasīt vairāk

Nacionālie bruņotie spēki, tai skaitā Zemessardze, no šodienas vairs neplāno turpināt kopā ar robežsargiem piedalīties patruļās uz valsts austrumu robežas, informē aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Viņaprāt, pašlaik situācija nav tik sarežģīta, lai zemessargi turpinātu sniegt atbalstu Valsts robežsardzei austrumu robežas uzraudzībā, turklāt jāņem vērā, ka zemessargi nav profesionālā dienesta karavīri un viņiem ikdienā jāpelna iztika savās civilajās profesijās. Vienlaicīgi ministrs apstiprināja  - ja nākotnē situācija pasliktināsies, tad Nacionālie bruņotie spēki atkal varētu iesaistīties. 

Lasīt vairāk