zemessargi

Jau nākamnedēļ vairākās Zemgales un Pierīgas pašvaldībās norisināsies vienas no vērienīgākajām militārajām mācībām “Sudraba bulta 2020”. Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona komandieris majors Kaspars Kokins aicina pašvaldību iedzīvotājus būt saprotošiem uzsverot – mācību laikā Latvija kļūst par bruņoto spēku mācību klasi, kurā karavīri un zemessargi trenēsies efektīvāk aizstāvēt savu valsti. Uz to pašu sabiedrību aicina arī vietējo pašvaldību pārstāvji, norādot, ka mācību mērķis ir stiprināt valsts drošību.

Lasīt vairāk

Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla "Namejs 2020" ietvaros notika NBS Jūras spēku mācības "Flotex". Mācību mērķis bija visām Jūras spēku apakšvienībām trenēt rīcības modeļus dažādās krīzes situācijās vienotas komandvadības ietvaros. Tāpat mācību laikā Jūras spēki trenēja ostas un bāzes aizsardzību, veicot kopējus treniņus ar Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes karavīriem un zemessargiem un Valsts robežsardzes apakšvienībām un sabiedrotajiem no NATO daudznaionālās kaujas grupas.

Lasīt vairāk

Sākot jau no 11. septembra līdz pat svētdienai, 13. septembrim, Gulbenes, Apes, Alūksnes un Limbažu novados notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25., 27., un 31.kājnieku bataljona mācības, kurās zemessargi un karavīri gatavosies Zemessardzes gada lielākajām mācībām “Zobens 2020”, trenējot gaidāmo mācību scenārijā noteiktos uzdevumus. 

Lasīt vairāk