zemessargi

Iepriekš esmu bijis divās starptautiskajās operācijās un iespēju pēc tam iziet sociālās rehabilitācijas kursu neizmantoju tikai tāpēc, ka tas bija jādara vienam, bez ģimenes. Taču pēcmisijas laikā šī kopā būšana ir īpaši svarīga, tā intervijā “Sargs.lv” atzīst Latvijas kontingenta Kosovā komandieris pulkvežleitnants Armands Veters. Turpmāk karavīri...

Kopš 2021. gada jūlija atjaunots Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 26. kājnieku bataljons. Bataljona komandieris ir majors Vladimirs Bistrovs, kurš pēc vairāk kā divdesmit gadu militārā pieredzes bataljona vadību uztver kā pozitīvu izaicinājumu.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54. kaujas atbalsta bataljona speciālisti uzlabo savas prames, mācoties, kā pareizi spridzināt ledu. Šīs iemaņas var būt ļoti noderīgas, īpaši pavasaros, kad draudošo plūdu dēļ upēs bieži vien ir jāspridzina ledus sablīvējumi.

Turpmāk karavīri un zemessargi, kuri atgriezušies no starptautiskajām operācijām, varēs saņemt sociālo rehabilitāciju kopā ar ģimenēm - laulāto vai faktisko partneri un nepilngadīgajiem bērniem, tā 20. janvārī lēma Saeima, galīgajā lasījumā pieņemot grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā.

Jauniešiem ir visdažādākās brīvā laika pavadīšanas iespējas, tomēr daudzi jauni cilvēki labprāt pievienojas Zemessardzei. Tā viņi gūst iespēju brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību.