Aktuāli

zemessargi

Ņemot vērā valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu un saņemto lūgumu no Valsts policijas, Nacionālie bruņotie spēki no 15. līdz 17. janvārim un no 22. janvāra līdz 24. janvārim turpinās sniegt atbalstu Valsts policijai, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

12. janvārī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi palīdzēja atbalsta centram ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” Ventspilī pārcelties uz jaunām telpām, nesot un pārvedot mēbeles un mantas.

2020. gadā Nacionālie bruņotie spēki snieguši atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā, sadarbojoties ar valsts un pašvaldību institūcijām un sniedzot atbalstu sabiedrībai.

Simtiem brīdinātu cilvēku par mājsēdes nepieciešamību un vairāki noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par komandantstundas prasību pārkāpšanu ir īsa bilance pēc pirmās nakts, kad Rīgas ielās kopā ar Valsts policijas darbiniekiem devās zemessargi.

2020. gadā Nacionālie bruņotie spēki snieguši atbalstu sabiedrībai, vairākkārt veicot pacientu transportēšanu ar helikopteru, sniedzot atbalstu jūrā, palīdzot pazudušu personu meklēšanā un neitralizējot sprādzienbīstamus priekšmetus.