Krievijas draudi. Krievijas karavīri Krimā mēģinājuši sagrābt Ukrainas armijas daļu

Konfliktu zonas
LETA--INTERFAX UKRAINA/REUTERS/UNIAN
Ukrainas konflikts
Foto: Foto: Wikipedia

Tarhankuta zemesragā, Krimas rietumos, Krievijas karavīri mēģinājuši sagrābt Ukrainas Gaisa spēku Krimas vienības radiolokācijas rotu, pavēstīja vienības komandiera vietnieks pulkvežleitnants Vitālijs Oņiščenko.

Krievijas draudi. Krievijas karavīri Krimā mēģinājuši sagrābt Ukrainas armijas daļu

Pirmdien vakarā pie armijas daļas sētas piebraukušas astoņas smagās automašīnas KAMAZ bez numurzīmēm, no kurām sākuši kāpt laukā cilvēki.

Aptuveni 120 Krievijas bruņoto spēku desantnieki ielenkuši armijas pilsētiņu un piedāvājuši karavīriem nolikt ieročus.

Radiolokācijas rotas komandieris attiecies to darīt. Tad sākušās sarunas, sacīja Oņiščenko.

Savukārt aptuveni 20 agresīvi noskaņoti "Krimas tautas pašaizsardzības" dalībnieki Krimas galvaspilsētā Simferopolē ieņēmuši kara hospitāli, pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrija.

Neidentificēti cilvēki Simferopoles kara hospitāļa priekšnieku izveduši ārpus medicīnas iestādes teritorijas. Savā darba vietā viņš varējis atgriezties tikai pēc Ukrainas Jūras spēku pārstāvju sarunām ar slimnīcu ieņēmušajiem uzbrucējiem.

Vadība un viss medicīniskais personāls ir nobloķēti kluba telpās.

Patlaban slimnīcā atrodas 20 smagi slimu cilvēku, viens no viņiem atrodas reanimācijā. Slimnīcas ārsti nevar sniegt pacientiem palīdzību.

Krievijas karavīri svētdienas rītā ieņēmuši vēl vienu Ukrainas robežsardzes posteni. Incidents noticis svētdienas rītā ap plkst.6 (pēc vietējā un Latvijas laika), un Krievijas karavīri no posteņa nav izlaiduši aptuveni 30 cilvēkus.

Krievijas karavīri naktī uz sestdienu Krimā ar varu ieņēma Ukrainas robežapsardzības dienesta posteni "Ščelkino" un, draudot ar ieročiem, izdzina robežsargu ģimenes no telpām. Krievijas īpašo uzdevumu vienības karavīri piekāva dežūrējošās maiņas vecāko, kurš mēģinājis pretoties, kā arī sagrāba postenī esošos ieročus.

Agresīvi noskaņotie krievu karavīri ielauzās arī dzīvokļos, kur mitinās robežsargu ģimenes, un izdzina cilvēkus no telpām, teikts Robežapsardzības pārvaldes izplatītajā paziņojumā.

Robežsargiem atņemti arī mobilie tālruņi, un, draudot ar ieročiem, viņiem likts atstāt posteņa novietnes teritoriju.

Kā pavēstīja Ukrainas Robežapsardzības pārvaldes pārstāvis, Krievijas spēku kontrolē šobrīd Krimā ir jau 11 robežsardzes posteņi.

Sestdienas rītā Simferopolē aptuveni 100 ar automātiskiem ieročiem bruņoti cilvēki, kas uzdevās par tā dēvētās Krimas pašaizsardzības pārstāvjiem, sagrābuši Ukrainas kara komisariāta vietējo nodaļu.

Par to savā "Facebook" lapā pavēstījis Ukrainas Aizsardzības ministrijas Krimas medicīnas centra priekšnieks Vladislavs Seļezņovs.

Viņš ziņo, ka uzbrucēji, kas ieradušies trīs autobusos, esot bijuši bruņuvestēs un apgādāti ar radiosakaru ierīcēm. Viņus esot komandējis kāds atvaļināts ģenerālis vārdā Kuzņecovs, kas uzdevies par Krimas valdības pārstāvi.

Krievija kopš 28. februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, formas tērpos bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas vienības, no kurām vairākas ieņemtas.

Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16. martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.

Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.

Dalies ar šo ziņu