Aktuāli

Ziemeļkoreja

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns solījis pastiprināt savas valsts kodolarsenālu, sakot valdošās partijas kongresa noslēguma runu, ko 13.janvārī demonstrēja valsts televīzija.

Phenjanā notikušās militārās parādes par godu Ziemeļkorejas Komunistiskās partijas 75. gadadienai laikā bija redzamas jauna tipa starpkontinentālās raķetes. Parādē redzēto analizē domnīca “International Institute for Strategic Studies”.

Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns asarām acīs uzrunājis Ziemeļkorejas sabiedrību, atvainojoties par viņa vadītās valsts problēmām un nespēju “atbrīvot cilvēkus no viņu dzīves grūtībām” Eksperti spriež, ka tas ir vēl viens pierādījums aizvien augošajām režīma problēmām.

Ziemeļkorejas Bruņotie spēki nākamajos sešos mēnešos saviem virsniekiem nodrošinās vien 10 dienu pārtikas devas mēnesī, raksta Dienvidkorejas medijs “NK Daily”.

Ar kodolieročiem bruņotā Ziemeļkoreja izšāvusi vairākas ballistiskās raķetes, un tas noticis nedēļu pēc tam, kad Phenjana jau veikusi līdzīgus bruņojuma izmēģinājumus, informē Japāna.