spiegošana

Pagājušajā mēnesī Norvēģijas varas iestādes arestēja aizdomās turētu Krievijas militārā izlūkdienesta virsnieku, kurš Norvēģijā strādāja slepeni, izdodoties par Brazīlijas akadēmiķi. Tagad Zviedriju pārņem vēl dramatiskāka spiegošanas lieta: divi Irānā dzimuši brāļi, no kuriem viens bija Zviedrijas izlūkdienesta virsnieks, ir apsūdzēti par vairākus...

Latvijā ieviestie pasākumi drošības stiprināšanai ir ietekmējuši Krievijas specdienestu iespējas izvērst izlūkošanas aktivitātes, tomēr Krievija pastiprinās centienus iegūt izlūkinformāciju gan par Latviju, gan par NATO kopumā un alianses dalībvalstīm, aģentūrai LETA atzina Valsts drošības dienestā (VDD).

Zviedrijā aizdomās par spiegošanu aizturēti vēl divi cilvēki, otrdien paziņojušas varasiestādes.

Zviedrijas prokuratūra piektdien izvirzījusi apsūdzības diviem brāļiem par spiegošanu Krievijas labā, norādot, ka viņu pastrādātais noziegums var kaitēt Zviedrijas drošībai.

Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs un Federālā Drošības dienesta (FSB) direktors Aleksandrs Bortņikovs bija visdedzīgākie atbalstītāji bruņotam iebrukumam Ukrainā, faktiski pārliecinot Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu sākt operāciju, vēsta britu laikraksts "The Times".