spiegošana

Vācijas federālā prokuratūra pirmdien paziņojusi, ka aizturēts kāds krievu zinātnieks, kurš pret samaksu nodevis Maskavai slepenu informāciju, kas iegūta vienā no Vācijas universitātēm.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien nolēma kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu spiegošanā Krievijas labā vainotajam Saeimas deputātam Jānim Ādamsonam (S).

Saeimas deputāts Jānis Ādamsons laikā no 2009. līdz 2020.gadam Krievijas militārajā pensijā saņēmis kopumā 88 349 eiro, taču minēto pensiju viņš saņēmis arī iepriekšējos gados, liecina aģentūras LETA apkopotie dati no politiķa iesniegtajām valsts amatpersonas deklarācijām.

Polijā Iekšējās drošības aģentūras darbinieki aizturējuši Polijas pilsoni Janušu N., kas tiek apsūdzēts spiegošanā Krievijas labā, teikts paziņojumā, kas ceturtdien publicēts Ģenerālprokuratūras mājaslapā.

Lai gan Saeimas deputātam Jānim Ādamsonam (S) nav pielaides valsts noslēpumam, viņam bija tiesības piedalīties Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdēs, kurās amatpersonas prezentē ierobežotas pieejamības informāciju, noskaidroja aģentūra LETA.