Aktuāli

spiegošana

Aizvadītajā gadā Valsts drošības dienesta (VDD) redzes lokā, nonākušie Latvijas valstspiederīgo vervēšanas gadījumi un mēģinājumi apliecināja, ka ārvalstu specdienesti Latvijas iedzīvotājus primāri vervē savas valsts teritorijā, teikts 2021. gada sagatavotajā publiskajā Valsts drošības dienesta pārskatā.

Aizvadītajā gadā Valsts drošības dienests (VDD), cieši sadarbojoties ar Militārās izlūkošanas un drošības dienestu (MIDD), uzsāka trīs savstarpēji nesaistītus kriminālprocesus uz aizdomu pamata par Latvijas valstspiederīgo ilgstošu sadarbību ar Krievijas militāro izlūkdienestu, informē VDD savā publicētajā pārskatā par pagājušo gadu.

Ņemot vērā Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes publicēto sarakstu ar 620 Eiropā strādājošiem Krievijas Federālā Drošības dienesta (FSB) darbinieku vārdiem, Aizsardzības ministrija informē, ka Latviju 2017. un 2018. gadā EDSO Vīnes dokumenta inspekcijas vizīšu ietvaros apmeklēja divi šajā spiegu sarakstā iekļautie...

Baltkrievijas Robežapsardzes komiteja paziņojusi, ka no rītdienas, 15. aprīļa Latvijas un Lietuvas pilsoņi varēs bez vīzām iebraukt Baltkrievijas teritorijā, ziņo Baltkrievijas valdošā režīma oficiālā ziņu aģentūra “BelTa”. Tiesa eksperti brīdina - šāda ārēji brīvas ceļošanas iespēja patiesībā var radīt potenciālus draudus Latvija un Lietuvas...

Valsts drošības dienests (VDD) sadarbībā ar Militārās izlūkošanas un drošības dienestu februārī aizturējis Baltkrievijas pilsoni, kurš tiek turēts aizdomās par spiegošanu Baltkrievijas specdienesta interesēs, aģentūru LETA informēja VDD.