Somija

24. maijā tika svinīgi atklāta "Defence Partnership Latvia" ražotne Valmierā, kurā gada laikā spēs saražot līdz pat 160 “Patria 6x6” bruņumašīnām. Uz atklāšanas pasākumu bija ieradusies Latvijas ministru prezidente Evika Siliņa, Somijas premjerministrs Peteri Orpo, aizsardzības ministrs Andris Sprūds, kā arī Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis...

Trešdienas pēcpusdienā no Krievijas juridisko aktu portāla jau bija izņemts valdības lēmuma projekts par plānu vienpusējā kārtā mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā, kas no rīta paspēja izraisīt plašu ažiotāžu un asu nosodījumu no Lietuvas un Somijas amatpersonu puses. Šobrīd vēl nav iespējams pateikt, vai Krievijas rīcība...

Krievijas vēlme mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā var kļūt par eskalējošu pasākumu, sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš trešdien Rīgas pilī tikās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV).

Krievijas varas iestādes ir nolēmušas vienpusējā kārtā mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā, liecina valdības lēmuma projekts, kas publicēts juridisko aktu portālā.

Reaģējot uz mūsdienu kara dinamikas attīstību, Somijas aizsardzības nozares uzņēmums "Patria" ir paziņojis par gatavību atsākt 155mm artilērijas sistēmu ražošanu. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā pieaugošo artilērijas lomu mūsdienu konfliktos.