Somija

ASV un Somija gatavo divpusēju līgumu par sadarbību aizsardzības jomā, kas cita starpā ļaus izvietot ASV militārās bāzes Somijas teritorijā, pavēstīja Somijas Ārlietu ministrijas politiskā departamenta ģenerāldirektora vietnieks Mikaels Antels.

No 27. aprīļa līdz 7.maijam Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 1.Mehanizētā kājnieku bataljona karavīri piedalīsies militārajās mācībās “ARROW 23”, Somijā, portālam "Sargs.lv" pavēstīja Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigāde.

Igaunijas Aizsardzības investīciju centrs (ECDI) noslēdzis līgumu ar Somijas aizsardzības nozares uzņēmumu “Sako” par jaunu 8,6 milimetru snaiperu ieroču iepirkumu. Šautenes, kuras izmantos Igaunijas Aizsardzības spēki un Igaunijas Aizsardzības līga (Kaitseliit), ir precīzākas un stabilākas nekā līdz šim lietotie ieroči. Līguma kopējā vērtībā...

ASV aizsardzības sekretārs Loids Ostins (Lloyd Austin) trešdien paziņoja, ka sagaida Zviedrijas pievienošanos militārajai aliansei vēl pirms gaidāmā NATO samita Viļņā šī gada jūlijā, vēsta ASV militārais medijs “Stars and Stripes”.

18. un 19. aprīlī starptautiskajā Gaisa spēku komandieru konferencē piedalījās komandieri un virsseržanti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Somijas, Dānijas un Zviedrijas.