Somija

NATO pirmdien sāk mācības Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas ziemeļos, un mācībās nepilnu divu nedēļu laikā piedalīsies vairāk nekā 20 000 karavīru no 13 valstīm.

Somijas valdība ir paziņojusi, ka nākamo trīs līdz četru gadu laikā tā investēs vairāk nekā 118 miljonus eiro, lai dubultotu artilērijas un mīnmetēju munīcijas ražošanu, ziņo ASV aizsardzības nozares medijs “Defense News”.

Somijas valdība ir nākusi klajā ar nosacījumiem Aizsardzības sadarbības līgumam ar ASV – dokumentu, kuru abas valstis plāno parakstīt Vašingtonā jau nākamnedēļ. Ceturtdien preses konferencē, kurā tika paziņots par līguma detaļām, Somijas aizsardzības ministrs Anti Hākanens [Antti Häkkänen] raksturoja līgumu kā ļoti nozīmīgu Somijai un tās drošībai...

Somija daļēji atvērs robežu ar Krieviju, kas novembrī tika slēgta, reaģējot uz nelegālo imigrantu skaita straujo pieaugumu, otrdien paziņojis premjerministrs Peteri Orpo.

Somija plāno palielināt artilērijas munīcijas ražošanu, lai nosūtītu to Ukrainai, atsaucoties uz Somijas aizsardzības ministra Anti Hekenena paziņojumu, vēsta laikraksts "Iltalehti".