Aktuāli

sankcijas

Vairums jeb 87% iedzīvotāju uzskata, ka Eiropas Savienībai (ES) pēc iespējas drīzāk jāmazina atkarība no Krievijas enerģijas avotiem, liecina jaunākā "Eirobarometra" aptauja, aģentūru LETA informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.

Krievijas valsts dabasgāzes gigants "Gazprom" trešdien paziņoja, ka samazinās gāzes piegādes Vācijai pa cauruļvadu "Nord Stream" vēl par 33%. Uz to reaģējusi Berlīne, paziņojot, ka piegāžu samazināšanai ir politiski motīvi.

59% Eiropas iedzīvotāju ir apmierināti ar Eiropas Savienības (ES) reakciju uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, savukārt ar savas valdības reakciju ir apmierināti 57% respondentu, liecina jaunākā "Eirobarometra" aptauja.

Eiropas Savienība (ES) otrdien no starptautiskās maksājumu informācijas nodošanas sistēmas SWIFT atslēdz trīs Krievijas bankas, ieskaitot tās lielāko banku "Sberbank".

Ārvalstu uzņēmumi turpina aiziet no Krievijas tās sāktā kara dēļ, tāpēc darbu valstī varētu zaudēt līdz pat astoņiem miljoniem cilvēku, ziņo krievu mediji.