sankcijas

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis plāno lūgt NATO dalībvalstis notriekt Krievijas raķetes, kas lido virs Ukrainas, tā, atsaucoties uz izdevumu “Politico”, ziņo aģentūra “Interfax-Ukraine”.

Ķīna noteikusi sankcijas trim ASV aizsardzības rūpniecības uzņēmumiem par ieroču pārdošanu Taivānai, pirmdien paziņojusi Ķīnas Tirdzniecības ministrija.

Izmantojot sankciju nepilnības, Turcija deklarē Krievijas naftu kā savu un eksportē to uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, nodrošinot Maskavai ienākumus miljardiem eiro apmērā, vēsta izdevums "Politico".

Krievija slepeni piegādā Ziemeļkorejai naftas produktus, pārsniedzot ierobežojumus, kas noteikti pret Phenjanu vērstajās ANO sankcijās, paziņojis ASV Nacionālās drošības padomes preses pārstāvis Džons Kērbijs.

ASV trešdien piemērojušas jaunas sankcijas simtiem uzņēmumu un cilvēku, kas saistīti ar Krievijas ieroču izstrādes programmu, vairāk nekā desmit Ķīnas uzņēmumiem, kas palīdz Krievijai apiet sankcijas, kā arī personām, kas saistītas ar Krievijas disidenta Alekseja Navaļnija nāvi.