rezerve

Aizsardzības ministrija līdz 15. jūnijam aicina pieteikties jauniešus brīvprātīgam dienestam valsts aizsardzības dienestā. Ja līdz attiecīgajam datumam vajadzīgais un pārbaudes izturējušo topošo karavīru skaits netiks savākts, notiks jau otrā atlase pēc nejaušības principa. Šajā rakstā portāls “Sargs.lv” skaidro, kāpēc iesaukšanas pavēstes varēs...

Atbilstoši Nacionālie bruņotie spēku mācību plānam, 2024. gada griezumā rezerves karavīri tiek iesaukti uz rezerves karavīru mācībām, izsūtot pavēstes vairākus mēnešus pirms plānotajām mācībām. Iesaukšanas mērķis ir atjaunot un uzturēt individuālās kauja iemaņas un veikt kaujas uzdevumus vienības sastāvā, informē NBS Apvienotais štābs.

Šodien Aizsardzības ministrijas rīkotajā konferencē aizsardzības ministrs Andris Sprūds atklāja, ka tagad rezerves karavīru pamatapmācību kursu trīs nedēļu garumā būs iespējams apgūt arī ziemā, papildus arī tiks pacelts vecuma ierobežojums. Latvijas pilsoņi šai programmai varēs pieteikties līdz 60 gadu vecumam.

Otrdien, 30. aprīlī, Ministru kabinets atbalstīja kārtību, kādā rezervistam, kurš pēc valsts aizsardzības civilā dienesta pabeigšanas tiek iesaukts uz kārtējām vai pārbaudes valsts aizsardzības civilā dienesta mācībām, izmaksā kompensācijas, kā arī šo kompensāciju apmēru.

Latvijas drošības stiprināšanai tuvākajos gados bruņotajos spēkos veidos septiņus jaunus bataljonus. Pieci no tiem būs augstas gatavības rezerves kājnieku bataljoni, kā arī papildus tiks izveidots speciālā atbalsta bataljons un elektroniskās karadarbības bataljons, pirmdien žurnālistus informēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris...