NATO samits

Mēdz teikt, ka Ziemeļatlantijas līguma organizācija tika dibināta, reaģējot uz Padomju Savienības radītajiem draudiem, taču tā ir tikai daļa no patiesības. Faktiski alianses izveide bija daļa no plašākiem centieniem kalpot trim mērķiem - atturēt padomju ietekmes izplešanos, nepieļaut nacionālistiskā militārisma atdzimšanu Eiropā, nodrošinot spēcīgu...

Vācija, Nīderlande un Polija plāno attīstīt militāro kravu loģistikas koridoru, kas atvieglotu karaspēka un kaujas tehnikas pārvietošanu starp Eiropas Ziemeļjūras ostām un NATO austrumu flanga valstīm laikā, ziņo ASV aizsardzības medijs “Defense News”.

Jūlijā Viļņā notikušais NATO samits vairojis Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas propularitāti un viņš joprojām ir valstī populārākais politiķis, liecina pēc laikraksta "Lietuvos rytas" pasūtījuma socioloģisko pētījumu kompānijas "Vilmorus" veiktās aptaujas rezultāti.

Itālijas parlaments ir lēmis paplašināt savu bruņoto spēku kontingentu NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā, šī gada laikā uz Latviju nosūtot vēl 120 karavīrus. Līdz ar Itālijas parlamenta lēmumu, dienesta pienākumus NATO paplašinātās Latvijā klātbūtnes kaujas grupā pildīs aptuveni 370 Itālijas karavīri.

Latvija un NATO austrumu flanga valstis var būt ļoti apmierinātas ar to, kā tiek pildīti pērn Madridē notikušā alianses samita lēmumi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.