NATO samits

Jūlijā Viļņā notikušais NATO samits vairojis Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas propularitāti un viņš joprojām ir valstī populārākais politiķis, liecina pēc laikraksta "Lietuvos rytas" pasūtījuma socioloģisko pētījumu kompānijas "Vilmorus" veiktās aptaujas rezultāti.

Itālijas parlaments ir lēmis paplašināt savu bruņoto spēku kontingentu NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā, šī gada laikā uz Latviju nosūtot vēl 120 karavīrus. Līdz ar Itālijas parlamenta lēmumu, dienesta pienākumus NATO paplašinātās Latvijā klātbūtnes kaujas grupā pildīs aptuveni 370 Itālijas karavīri.

Latvija un NATO austrumu flanga valstis var būt ļoti apmierinātas ar to, kā tiek pildīti pērn Madridē notikušā alianses samita lēmumi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

10. jūlijā Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece un Kanādas aizsardzības ministre Anita Ananda (Anita Anand) Ādažu bāzē parakstīja ceļa karti, iezīmējot jau sasniegto, kā arī nosakot turpmākos soļus Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā palielināšanu no bataljona līdz brigādes līmenim. Ceļa karte nosaka, ka...

Informācijas noplūde saistībā ar NATO samita Viļņā organizēšanu nav kaitējusi pasākuma norisei, tomēr hakeru uzbrukums bija sagaidāms, ceturtdien paziņoja Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks.