Aktuāli

Kazahstāna

Atšķirībā no Baltkrievijas, kas līdz ar Krieviju uzsākusi iebrukumu Ukrainā, Kazahstānas valdošais režīms vismaz pagaidām neplāno savu bruņoto spēku iesaisti Ukrainas konfliktā.

Krievijas un tās sabiedroto militārās alianses kontingents, kas pagājušajā nedēļā tika izvietots protestu pārņemtajā Kazahstānā, sācis gatavoties karavīru izvešanai no Vidusāzijas valsts, pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Krievijas vadītie Kolektīvās drošības līguma organizācijas (KDLO) valstu “miera uzturētāji” sāks atvilkt savus spēkus no nemieru pārņemtās Kazahstānas tuvāko divu dienu laikā, tā paziņojis Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs.

Maskavas vadītās Kolektīvās drošības līguma organizācijas karaspēka kontingents, kas šobrīd ir izvietots nemieru pārņemtajā Kazahstānā, nepieļaus “krāsaino revolūciju” scenāriju, tā paziņojis Krievijas autoritārais prezidents Vladimirs Putins.

Notikumi Kazahstānā var ietekmēt gaidāmo ASV un Krievijas sarunu toni, dialogu no Kremļa puses padarot asāku. Tas skaidrojams, ka līdz ar šiem notikumiem Krievijai radušās ne tikai papildus problēmas Ukrainas jautājumu risināšanā, bet arī iezīmējušās vājuma pazīmes postpadomju telpā, par kuru Krievija nevar uzņemties tēvišķo atbildību, īpaši laikā...