Kapelānu dienests

Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš ar Speciālo uzdevumu vienības (SUV) karavīriem šonedēļ apguva izpletņlēkšanas apmācību. Viskapelāns portālam “Sargs.lv” stāsta, ka Speciālo uzdevumu vienībai nav sava kapelāna, tāpēc viņš šobrīd ir uzņēmies šo amatu. Ne reizi vien viņš ar SUV karavīriem brīvprātīgi devies paaugstinātas bīstamības apmācībās. Šīs bijušas kārtējās šāda veida mācības.

Lasīt vairāk

Iepriekšējās trīs dienas vairāk nekā 20 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kapelānu pavadīja Latgalē, kur 36. kaujas atbalsta bataljona karavīru vadībā atkārtoja izdzīvošanas prasmes lauka apstākļos. NBS kapelāni aktīvās apmācībās piedalās regulāri, jo atzīst – tā kā mēs ikdienā esam tur, kur mūsu vienība, arī mums jābūt tikpat prasmīgiem kā karavīriem, “Sargs.lv” norāda Latgales apmācību vadītājs Zemessardzes 3. Latgales brigādes kapelāns virsleitnants Rinalds Broks.

Lasīt vairāk

Lai pārrunātu svarīgus kapelānu kalpošanas jautājumus Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienībās, kapelāni pulcējās uz semināru Rēzeknē. Šādas tikšanās ir vērtīgas, jo to laikā katrs kapelāns var informēt par aktualitātēm savā pārstāvētajā vienībā un vienoties par turpmākajiem mērķiem, “Sargs.lv” stāsta Zemessardzes vecākais kapelāns majors Raimonds Krasinskis.

Lasīt vairāk

Nacionālo bruņoto spēku kapelāni, kuri ikdienā kalpo arī dažādu konfesiju baznīcās, atgādina – Covid-19 izraisīto krīzi sabiedrībā pārvarēt palīdzēs tādas bruņotajos spēkos iedzīvinātās vērtības kā disciplīna, paklausība un precīza pavēļu izpilde. Tāpat viņi cilvēkus aicina saglabāt optimismu un radošumu, atceroties – “ja vienas durvis aizveras, var taču ielīst pa logu.”

Lasīt vairāk