Kapelānu dienests

Iepriekšējās trīs dienas vairāk nekā 20 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kapelānu pavadīja Latgalē, kur 36. kaujas atbalsta bataljona karavīru vadībā atkārtoja izdzīvošanas prasmes lauka apstākļos. NBS kapelāni aktīvās apmācībās piedalās regulāri, jo atzīst – tā kā mēs ikdienā esam tur, kur mūsu vienība, arī mums jābūt tikpat prasmīgiem kā karavīriem, “Sargs.lv” norāda Latgales apmācību vadītājs Zemessardzes 3. Latgales brigādes kapelāns virsleitnants Rinalds Broks.

Lasīt vairāk

Lai pārrunātu svarīgus kapelānu kalpošanas jautājumus Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienībās, kapelāni pulcējās uz semināru Rēzeknē. Šādas tikšanās ir vērtīgas, jo to laikā katrs kapelāns var informēt par aktualitātēm savā pārstāvētajā vienībā un vienoties par turpmākajiem mērķiem, “Sargs.lv” stāsta Zemessardzes vecākais kapelāns majors Raimonds Krasinskis.

Lasīt vairāk

Nacionālo bruņoto spēku kapelāni, kuri ikdienā kalpo arī dažādu konfesiju baznīcās, atgādina – Covid-19 izraisīto krīzi sabiedrībā pārvarēt palīdzēs tādas bruņotajos spēkos iedzīvinātās vērtības kā disciplīna, paklausība un precīza pavēļu izpilde. Tāpat viņi cilvēkus aicina saglabāt optimismu un radošumu, atceroties – “ja vienas durvis aizveras, var taču ielīst pa logu.”

Lasīt vairāk

Kapelānu dienestā būtiskākais ir kopīgais mērķis, kur garīdznieka konfesija un individuālā pārliecība tiek atlikta malā, stāsta Nacionālo bruņoto spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Kaujas atbalsta bataljona kapelāne virsleitnante Anna Dobele. Intervijā ar ziņu portālu “Sargs.lv” virsleitnante akcentē – ikvienam kapelānam pirmajā vietā ir karavīrs, uzsverot, ka garīdznieku misija dienestā ir nevis pievērst cilvēkus savai ticībai, bet gan būt blakus un sniegt atbalstu.

Lasīt vairāk