Jaunsardze

No 25. jūlija līdz 3. augustam poligonā “Lāčusils” Alūksnes novadā notiks Jaunsardzes centra organizētā valsts aizsardzības mācības nometne 11. klašu skolēniem. Šajā nometnē aicināti piedalīties skolēni no 13 Latvijas skolām, kuras kā pirmās Latvijā uzsāka realizēt valsts aizsardzības mācības pilotprojektu. Tādējādi šie skolēni ir pirmie, kuri apgūst valsts aizsardzības mācību jau otro mācību gadu.

Lasīt vairāk

12. jūlijā NBS poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā noslēdzās šovasar pirmā valsts aizsardzības mācības (VAM)  nometne 10. klašu skolēniem. Nometni organizē Jaunsardzes centrs, un dalība tajā ir atvērta visiem vidusskolēniem, kuri savā skolā kā izvēles priekšmetu apgūst valsts aizsardzības mācību. Nometnes noslēgumu apmeklēja arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks, uzrunā jauniešiem uzsverot – pat, ja viņi savu dzīvi nesaistīs ar militāro jomu, valsts aizsardzības mācībā gūtās un nometnē nostiprinātās zināšanas viņiem noderēs vienmēr.

Lasīt vairāk

Dainu Kārkliņu jau kopš bērnības interesējušas profesijas, kuras ir ar augstāku riska pakāpi, un tas arī mudinājis viņu jau pamatskolas laikā iestāties Jaunsardzē. Tālākais lēmums – kļūt par zemessargu – bijis loģisks turpinājums, tāpēc jau kopš 2016. gada Daina paralēli studijām Vidzemes augstskolā ir arī Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes zemessargs. Intervijā “Sargs.lv” viņa stāsta, ka uzsāktās militārās gaitas noteikti turpinās, jo dara to, kas sagādā prieku.

Lasīt vairāk

Virkne Latvijas patriotisko organizāciju paudušas sašutumu par Izglītības un zinātnes ministrijas vēlmi jaunajā valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes likumā atņemt Jaunsardzei brīvprātīgas kustības statusu, to padarot par interešu izglītības programmu. Savas bažas organizācijas izklāstījušas atklātā vēstulē, norādot uz draudiem kustības nākotnei, ja grozījumi tiktu pieņemti.

Lasīt vairāk