Aktuāli

informācija

Aizritējis precīzi viens gads, kopš Latvijā lasītājiem pieejams Baltijas valstīs pirmais drošības un aizsardzības jautājumiem veltītais portāls “Sargs.lv”. Šī gada laikā esam izveidojušies par veiksmīgu nišas mediju. Tomēr par visu vairāk mūs priecē plašais lasītāju pulks – lasītāji, par kuriem varu ar pilnu pārliecību teikt – jūs esat tie, kuriem nav vienalga, kas notiek ar mūsu valsti un sabiedrību.

Lasīt vairāk

Šodien Baltijā pirmais aizsardzības un drošības tematiem veltītais ziņu portāls “Sargs.lv” atzīmē pirmo gadadienu. Par godu ziņu portāla svētkiem lasītāji un eksperti dalās vērtējumā, atzīstot – “Sargs.lv” sniedz plašu, pārbaudītu un uzticamu informāciju, tādējādi veidojot saikni starp aizsardzības nozari un Latvijas iedzīvotājiem. Vienlaikus eksperti norāda, ka ziņu portāls kļuvis par būtisku elementu visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas nostiprināšanā un ieviešanā, veicinot sabiedrības kopējo gatavību un izpratni par dažādām krīzes situācijām.

Lasīt vairāk

Latvijā aktivizējušies krāpnieki, kuri, uzdodoties par banku pārstāvjiem, izkrāpj kredītkaršu un internetbanku datus, kā arī banku piekļuves datus - lietotājvārdu, paroli vai Smart ID pin kodu. Par krāpniecības upuriem Latvijā  kļuvuši jau simtiem cilvēku, no kuriem izkrāpts ievērojams naudas apjoms. Institūcijas uzsver – bankas nekad nezvanīs un nepieprasīs klientiem nosaukt savus identifikācijas datus, tādēļ uzmanīgiem jābūt pašiem klientiem.

Lasīt vairāk

Dienesta pārbaudes rezultātā rājiens piemērots kādai aizsardzības resora amatpersonai, kura bija iesaistīta informācijas noplūdē ar ierobežotas pieejamības īsziņu izplatīšanu. Kā informē Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā, pērn oktobrī Militārajā policijā tika sākts kriminālprocess par neizpaužamu militāru ziņu izpaušanu, kas nav valsts noslēpums. Šogad jūnijā kriminālprocess izbeigts, jo nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs, vēsta ziņu aģentūra "LETA".

Lasīt vairāk

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra publicējusi unikālus datus par visas Latvijas teritorijas zemes virsmas, veģetācijas un ēku augstumu jeb digitālā augstuma modeļa pamatdatus, noslēdzot vērienīgu Latvijas vienlaidu aerolāzerskenēšanas projektu, kas tika uzsākts 2013. gadā. Līdz ar to visiem interesentiem šie dati tagad ir pieejami par visu Latvijas teritoriju, turklāt bez maksas.

Lasīt vairāk