Gruzija

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs starptautiskajā konferencē “Riga StratCom Dialogue 2024” izteica asu kritiku par Eiropas Savienības (ES) politiku attiecībā uz Gruziju un Rietumbalkāniem, uzsverot nepieciešamību pēc skaidriem un stingriem vēstījumiem, lai veicinātu stabilitāti un demokrātiju šajos reģionos.

Gruzijā vakar turpinājās protesti pret pretrunīgi vērtēto ārvalstu ietekmes likumprojektu, kuru likumdevēji apstiprināja tālākai apspriešanai. Likumprojekts izsaucis protestus Gruzijā un raisījis bažas Rietumos, daudziem uzskatot to par šķērsli Gruzijas centienos pievienoties Eiropas Savienībai (ES).

Gruzija ceturtdien paudusi bažas par Krievijas plāniem Abhāzijā izveidot jūras spēku bāzi, paziņojot, ka tas ir Gruzijas suverenitātes pārkāpums.

Daudznacionālie jūras spēku vingrinājumi “Jūras Brāzma” (Sea Breeze), kas notika pirmo reizi kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, par prioritāti izvirzīja navigācijas brīvības nodrošināšanu un tādu sprāgstvielu kā jūras mīnu neitralizēšanu. Mācības notika Melnajā jūrā, kuru ieskauj Krievijas, Ukrainas, Turcijas, Bulgārijas, Rumānijas un...

Gandrīz droši, ka Krievijai ilgtermiņā būs grūti konkurēt ar Ķīnas un Turcijas augošo ietekmi Centrālāzijā un Dienvidkaukāzā, pausts Satversmes aizsardzības biroja sagatavotajā gada pārskatā. Tomēr biroja pētnieki uzskata, ka tuvā un vidējā termiņā Krievijai daļēji izdosies stiprināt ekonomisko un politisko ietekmi Armēnijā un Centrālāzijas valstīs...