finanses

Pēc jaunās ASV sankciju paketes ieviešanu pret Krieviju šīs valsts iespējas aizņemties starptautiskajos finanšu tirgos kļūs krietni dārgākas, jo arī citu valstu bankas un investīciju kompānijas Krievijas obligāciju iegādes darījumos sāks iecenot arvien pieaugošus riskus. Tā ASV prezidenta Džo Baidena rīkojumu par jaunu sankciju noteikšanu Krievijai...

2020. gadā pieaugusi tendence, ka termiņuzturēšanās atļaujas vietā ārvalstu investori pieprasa pastāvīgo uzturēšanās atļauju, kas cita starpā sniedz iespēju pēc pieciem gadiem pretendēt uz Latvijas pilsonību, norāda Valsts drošības dienests (VDD). Latvijas ekonomiskās drošības uzraudzība 2020. gadā bija viena no dienesta prioritātēm, īpašu uzmanību...

Aizvadītajā gadā NATO rekomendēto 2% izdevumu atzīmi aizsardzībai sasniedza kopumā 11 alianses dalībvalstis, liecina jaunākais NATO aizsardzības izdevumu pārskats.

Ķīnas militārais budžets, kas ir otrais lielākais pasaulē pēc ASV, šogad tiks palielināts par 6,8%, piektdien paziņoja Finanšu ministrija.

Latvija ir ieinteresēta reformās, kas ļautu nākotnē kopējās NATO bloka operācijas finansēt no organizācijas budžeta, pat, ja tas nozīmētu, ka tādējādi augtu arī dalībvalstu iemaksas alianses budžetā, tā pēc šonedēļ notikušā NATO aizsardzības ministru tikšanās portālam “Sargs.lv” atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks.