finanses

Vācija - Vācijas aizsardzības ministre Annegreta Krampa-Karrenbauere šobrīd cenšas panākt jaunas mērauklas izmantošanu Vācijas aizsardzības nozares finansējuma atspoguļošanai. Ja tā tiktu pielietota, iegūtie rezultāti liktu domāt, ka Vācija varētu būt uzņēmusies pat 10 procentus no kopējo alianses izmaksu prasībām, vēsta portāls “DefenseNews”.

Lasīt vairāk

Baltijas valstis apņēmušās nesamazināt aizsardzības nozarei atvēlēto finansējumu zem 2% no IKP. To apliecina šodien Alūksnē un Gulbenē notikušās Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās laikā parakstītais trīspusējais komunikē. Tāpat vizītes laikā aizsardzības ministri pārrunāja reģiona aktuālos aizsardzības un drošības jautājumus. Ministri uzsver – arī Covid-19 pandēmijas aizsegā Krievijas radītie draudi nekad nav zuduši, tāpēc Baltijas valstu bruņoto spēku spējas jāturpina stiprināt.

Lasīt vairāk

Baltijas valstīs ir vienāds skatījums uz aizsardzības nozares finansēšanu. Par spīti Covid-19 pandēmijas radītajām grūtībām, visas trīs valstis vēlas saglabāt finansējumu bruņoto spēku attīstībai esošajos līmeņos, tā pēc trīs Baltijas valstu aizsardzības ministru videokonferences portālam “Sargs.lv” atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Lasīt vairāk

Jaunā likumu pakete, kura vērsta uz visaptverošās valsts aizsardzības ieviešanu dos pilnvaras valdībai valsts apdraudējuma gadījumā daudz efektīvāk pārvarēt hibrīda apdraudējumu, uzlikt pienākumus kritiskiem komersantiem turpināt strādāt jebkādos apstākļos, kā arī  nodrošinās pilnvaras daudz ātrākai līdzekļu piesaistei, kas nepieciešama valsts vienotības saglabāšanai, iedzīvotāju aizsardzībai un cīņai par neatkarību, tā, raksturojot valdībai pieņemto un Saeimai nodoto likumdošanas paketi, kura vērsta uz visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveidi, portālam “Sargs.lv” skaidroja

Lasīt vairāk