Aktuāli

finanses

Ņemot vērā Krievijas sākto karu Ukrainā, valdība otrdien atbalstīja papildu 25,3 miljonu piešķiršanu Latvijas iekšlietu iestādēm trīs gadu laikā. Valdībā otrdien iepazinās ar informatīvo ziņojumu par Iekšlietu ministrijai (IeM) papildu nepieciešamo finansējumu 2023., 2024. un 2025.gadā vienreizējām investīcijām valsts aizsardzības spēju attīstības...

ASV Kongress pieņēmis tā saukto “Lendlīzes likumu par atbalstu Ukrainas demokrātijas aizsardzībai”, kas ASV prezidentam paplašina pilnvaras nodrošināt Ukrainu ar tai vajadzīgo bruņojumu Krievijas pretlikumīgās agresijas atvairīšanai.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens un Amerikas savienoto valstu aizsardzības sekretārs Loids Ostins svētdien apmeklēja Ukrainas galvaspilsētu Kijivu. Šī bija pirmā oficiālā ASV amatpersonu vizīte Ukrainā kopš visaptverošā Krievijas bruņoto spēku iebrukuma uzsākšanas 24. februārī.

Šodien, 21. aprīlī, Saeima atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Valsts aizsardzības finansēšanas likumā”, kas paredz turpmāko trīs gadu laikā pakāpeniski palielināt finansējumu valsts aizsardzībai līdz 2,5% no attiecīgajam gadam prognozētā iekšzemes kopprodukta apjoma.

Henrijs Māršs, neiroķirurgs un bestselleru autors, kurš, pirms ieguva ārsta izglītību, Oksfordas universitātē studēja 20. gadsimta Krievijas vēsturi, Ukrainu apmeklējis 30 gadus. Viņš, rakstot Ukrainas medijam “Ukrainska Pravda”, norāda – lai arī nerunā ukraiņu valodā, viņam, iespējams, ir dziļāka izpratne par šo valsti un tās problēmām nekā...