Eiropas Komisija

Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis piektdien publicētā intervijā brīdinājis, ka Lietuvas importa blokāde, kuru noteikusi Ķīna, reaģējot uz Viļņas tuvināšanos ar Taivānu, arvien lielākā mērā ietekmē uzņēmumus arī citās ES dalībvalstīs.

Eiropas Savienība (ES) piešķirs Baltkrievijas demokrātiskajiem spēkiem vēl 30 miljonus eiro, kas cita starpā būs paredzēti neatkarīgo mediju atbalstam, svētdien pavēstīja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

Krievijai tiks noteiktas jaunas un bargākas Eiropas Savienības (ES) sankcijas, ja tā militāri apdraudēs Ukrainu, otrdien brīdināja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

Polija trešdien noraidīja Eiropas Komisijas (EK) piedāvātos priekšlikumu migrantu krīzes noregulēšanai uz robežas ar Baltkrieviju, Polijas vēstniekam Eiropas Savienībā (ES) Andžejam Sadosam norādot, ka priekšlikums par migrantu patvēruma piešķiršanas prasību reģistrācijas un izskatīšanas termiņu pagarināšanu ir kontrproduktīvs.

Polija, Lietuva un Latvija vismaz pagaidām nesasauks NATO sabiedroto konsultācijas Vašingtonas līguma 4. panta ietvaros, tomēr, ja to darīs, tad šāds solis tiks sperts vienlaicīgi no visu trīs valstu puses, kas šobrīd saskaras ar Baltkrievijas uzsākto un Krievijas atbalstīto hibrīduzbrukumu, kurā kā ierocis tiek izmantota nelegālā imigrācija. Tā...