Eiropas Komisija

Eiropas Savienība (ES) otrdien paziņoja par 11 jauniem sadarbības aizsardzības projektiem, kas tiks pievienoti ES Pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) programmas sarakstam, kā arī Dānija kļūs par programmas 26. dalībvalsti, ziņo militārais medijs “Defence News”.

Krievija karā jau ir zaudējusi, bet Ukraina vēl nav uzvarējusi, Eiropas aizsardzības un drošības samitā pavēstīja Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels.

Brisele Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ierosinājusi noteikt Krievijai par tās karu pret Ukrainu 11.sankciju kārtu, un tās mērķis būs vērsties pret līdzšinējo sankciju apiešanu, pirmdien pavēstīja preses sekretārs.

Eiropas Komisija (EK) trešdien prezentējusi plānu munīcijas ražošanas palielināšanai Eiropā, lai papildinātu krājumus, kurus noplicinājis karš Ukrainā.

Eiropas Komisija februārī uzsāka Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) konglomerāta “Edge Group” izpēti. Šis uzņēmums gatavojas pārņemt Igaunijas robotikas uzņēmumu “Milrem” - vienu no nozīmīgākajām Eiropas Savienības (ES) aizsardzības nozares kompānijām. Eiropas Komisijas bažas rada iespējama konfidenciālas aizsardzības informācijas nonākšana ārpus ES...