Eiropas Aizsardzības fonds

Vācija plāno izmantot savu prezidēšanas laiku Eiropas Savienības Padomē, rosinot veidot Eiropas līmeņa draudu analīzes sistēmu un pieļautu trešo valstu partneriem iesaistīties Eiropas aizsardzības projektos. Ar šādu iniciatīvu nākusi klajā Vācijas aizsardzības ministre Annegrēta Krampa – Karenbauere, ziņo militārās informācijas portāls "DefenseNews.com".

Lasīt vairāk

Covid-19 pandēmija jau ir ietekmējusi un arī turpmāk ietekmēs drošības situāciju Eiropas Savienībā, tāpēc bloka dalībvalstīm par spīti gaidāmai ekonomikas recesijai jādomā, kā spēcināt savus bruņotos spēkus vēl vairāk, tā pēc Eiropas Savienības aizsardzības ministru tikšanā paziņoja Eiropas augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels Fonteljess.

Lasīt vairāk

Eiropas Aizsardzības fondu kā finansiālu atbalstu pētniecībai un aizsardzības industrijai Eiropas Komisija izveidoja, lai dalībvalstis varētu pienācīgi reaģēt uz drošības izaicinājumiem un attīstīt konkurētspējīgu, inovatīvu un efektīvu aizsardzības industriju visā Eiropas Savienībā. Plānots, ka šī fonda ietvaros no 2021. gada dalībvalstu uzņēmumiem projektu konkursu kārtībā būs pieejams apmēram viens miljards eiro gadā.

Lasīt vairāk