digitālā vide

Krievija joprojām ir galvenais kiberapdraudējuma avots, kas izmanto politisko situāciju, uzbrukumam mērķi izvēloties atbilstoši politiskajām aktualitātēm, norāda informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāvji.

“Prana Network” hakeru grupa atklājusi informāciju par Krievijai paredzēto bezpilota lidaparātu “Shahed-136” ražošanu un to cenām. Saskaņā ar ziņu aģentūras “Militarnyi” analizētajiem datiem šī informācijas noplūde ir tiešs pierādījums par Irānas un Krievijas slepenajām attiecībām, kas ietekmē starptautisko drošību, vēsta militāro ziņu medijs...

Austrālija ir noskaidrojusi, ka plašu kiberuzbrukumu šai valstij 2022.gadā organizējis Krievijas pilsonis, un otrdien paziņoja par ''bezprecedenta'' sankciju noteikšanu pret šo hakeri.

Valsts drošības dienesta (VDD) vārdā no viltus e-pasta "infoatmx1 [dot] vdd [dot] gov [dot] lv" tiek izsūtītas elektroniskā pasta vēstules, kurās tās saņēmēji tiek aicināti iepazīties ar kāda dokumenta saturu, aģentūru LETA informēja dienests.

Pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā un hibrīdkara apstākļos nevar izslēgt iespējamību, ka izglītības iestādēm adresētos draudu e-pastus mērķtiecīgi realizē Latvijai nedraudzīgas valstis, norādījis Valsts drošības dienests (VDD).