Autokrātija

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans trešdien paziņoja par nodomu izstāties no Kolektīvās drošības līguma organizācijas, kurā dominē Krievija, saistībā ar pieaugošu saspīlējumu starp abām valstīm.

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs starptautiskajā konferencē “Riga StratCom Dialogue 2024” izteica asu kritiku par Eiropas Savienības (ES) politiku attiecībā uz Gruziju un Rietumbalkāniem, uzsverot nepieciešamību pēc skaidriem un stingriem vēstījumiem, lai veicinātu stabilitāti un demokrātiju šajos reģionos.

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko parakstījis dekrētu, ar kuru aptur Baltkrievijas dalību līgumā, kas ierobežo konvencionālo bruņoto spēku izvietošanu Eiropā.

Krievijas karaspēks Dienvidu kara apgabalā sācis pirmo mācību posmu taktisko kodolieroču sagatavošanā un izmantošanā, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Valsts drošības dienests (VDD) pārbauda informāciju par vairāku personu iespējamu prettiesisku piedalīšanos karā Ukrainā Krievijas bruņoto spēku pusē.