Afganistāna

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās NATO aizsardzības un ārlietu ministru tiešsaistes sanāksmē, kurā sabiedrotie pieņēma lēmumu par karaspēka izvešanu no Afganistānas līdz šī gada 11. septembrim.

ASV prezidents Džo Baidens nolēmis paturēt amerikāņu karavīrus Afganistānā arī pēc 1.maija - termiņa, par kuru sarunās ar talibiem bija vienojusies iepriekšējā Baltā nama administrācija. Šī apņemšanās jau izraisījusi asu kritiku no Afganistānas islāmistu grupējuma “Taleban”, ar kuru pēdējo gadu laikā ASV centušās panākt miera līgumu.

Grupējums "Taleban" brīdinājis, ka atsāks uzbrukumus ārvalstu spēkiem, ja tie netiks izvesti no Afganistānas līdz 1.maijam saskaņā ar vienošanos, kas starp ASV un talibiem tika noslēgta Donalda Trampa prezidentūras laikā.

Vašingtona joprojām vilcinās pieņemt lēmumu par sava karaspēka izvešanu no Afganistānas, ko saskaņā ar vienošanos ar grupējuma “Taliban” kaujiniekiem jāīsteno līdz 1. maijam, vēsta ASV aizsardzības nozares laikraksts “Stars and Stripes”.

ASV lēmumu par savu spēku izvešanu no Afganistānas pieņems kopā ar pārējiem NATO partneriem. Tā, tiekoties ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu atzina ASV valsts sekretārs Antonijs Blinkens.