Afganistāna

ASV Kongress trešdien nobalsoja par komisijas izveidošanu, kas izvērtēs Afganistānas karā pieļautās kļūdas.

NATO operācija Afganistānā nebija veltīga. Divdesmit gadu laikā alianses dalībvalstīs būtiski samazinājies terorisms, kas arī bija galvenais mērķis, uzsākot operāciju, tā pēc noslēdzošās NATO ārlietu ministru sanāksmes preses konferencē sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Viņš norādīja – lai arī alianse beigusi savu klātbūtni...

Aizvien vairāk afgāņu, kuri savulaik strādāja ar NATO alianses īstenotajā operācijā Afganistānā, pārceļas uz pastāvīgu dzīvi kādā no NATO dalībvalstīm. Tā, piemēram, 22. novembrī aptuveni divdesmit Afganistānas pilsoņu grupa no pagaidu mājvietas Polijā ieradās Nīderlandē, lai tur sāktu jaunu dzīvi.

Sprādzienā Afganistānas austrumos ceturtdien gājis bojā talibu policijas priekšnieks un vēl 11 cilvēki ievainoti, paziņojušas talibu amatpersonas.

Afganistānas pagaidu valdība, ko pēc varas sagrābšanas izveidojusi radikālo islāmistu kustība "Taliban", brīdinājusi ASV un Eiropas sūtņus, ka centieni vērst sankcijas pret talibu režīmu apdraud drošību un var izraisīt ekonomisko bēgļu vilni.