Afganistāna

Talibu kaujinieki Pandžšīras provinces ielejā Afganistānā atraduši desmitiem tuvās darbības rādiusa ballistisko raķešu un kaujas galviņu, vēsta ziņu vietne “Defence Blog”. Publiski izplatītā video redzams, ka raķetes zem klajas debess glabātas ļoti ilgu laiku, tāpēc ir diezgan nožēlojamā stāvoklī.

Tūkstošiem cilvēku otrdien Kandahārā sapulcējušies uz protestiem pret Afganistānas jauno talibu režīmu, paužot neapmierinātību ar izlikšanu no mājām bijušajā armijas dzīvojamo namu zonā, ziņoja bijusī valdības amatpersona un vietējā televīzija.

Varu Afganistānā pārņēmusī radikālo islāmistu kustība "Taliban" noliegusi baumas, ka talibu valdības vadītāja vietnieks mulla Abdulgani Baradars nogalināts apšaudē ar oponentiem kustības iekšienē.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien, 14.septembrī, ar Eiropas Savienības (ES) Augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzepu Borelu apspriedīs, kā Eiropai reaģēt uz Afganistānas humāno un drošības krīzi.

Afganistānas vēstnieks ANO Gulams Isakzai ceturtdien mudināja pasaules organizāciju īstenot sankcijas pret talibiem, kas, kā norādīja diplomāts, vainojami iespējamos kara noziegumos. Uzrunājot Drošības padomes sesiju, Isakzai mudināja valstis neatzīt kustības "Taliban" valdību, kā arī īstenot šobrīd spēkā esošās ANO sankcijas pret talibu līderiem...