72 stundas

72 stundas

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi - elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Ziņas
Video

Aptuveni 40 dažādu nozaru līderi uz trīs dienām savus tiešos darba pienākumus ir mazliet atlikuši malā un piedalās valsts aizsardzības seminārā Priekuļu novadā. Tās ir pirmās šāda veida apmācības, ko vairāku nozaru vadītājiem organizē Aizsardzības ministrija. Semināra galvenais mērķis – rosināt diskusiju, lai iespējamās krīzes gadījumā katrs zinātu savu lomu un pienākumus valsts aizsardzībā.

Lasīt vairāk

Lai arī Ukrainas valsts kontrolētajā teritorijā militārais apdraudējums vairs nav tik izteikts kā konflikta sākumā, potenciālas briesmas ir ik uz soļa. Tāpēc labi, ja cilvēki prot atpazīt draudus un laicīgi evakuēties, stāsta civilās aizsardzības eksperts no Latvijas Edmunds Āķītis, kurš jau vairākus mēnešus apmāca Ukrainas iedzīvotājus, Sarkanā Krusta darbiniekus un brīvprātīgos.

Lasīt vairāk

Katrai ģimenei vajadzētu savu mazo krīzes čemodāniņu un krīzes plānu. Tas varētu palīdzēt nestandarta situācijās, piemēram, kā viens ar otru sazināsieties, ja nedarbosies mobilie sakari, un kur būs tikšanās vieta, norāda krīzes vadības eksperts Edmunds Āķītis, kurš par drošības jautājumiem konsultē iedzīvotājus arī konfliktu zonās, tostarp Ukrainā.

Lasīt vairāk

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jābūt gatavam sliktākajam scenārijam, turklāt grūtību gadījumā jāspēj parūpēties par sevi un ģimeni. Tā aizsardzības nozares ziņu portālam “Sargs.lv” saka sabiedrībā zināmā TV un radio personība Baiba Sipeniece-Gavare. Viņa norāda, ka aizsardzība ir Latvijas prioritāte, un uz to ekonomēt naudu nedrīkst.

Lasīt vairāk