72 stundas

72 stundas

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi - elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Kā rīkoties pirmajās 72 stundās?
Image
krīze, Aizsardzības ministrija, 72 stundas
Kam jābūt katras mājsaimniecības aptieciņā
Image
Soma
Kam jābūt somā ārkārtas gadījumiem
Image
Soma
Ziņas
Video
Visaptverošas valsts aizsardzības sistēma, pie kuras ieviešanas darbs sācies šī gada sākumā, ir liela un nozīmīga aizsardzības nozares reforma, kāda līdz šim Latvijā nav veikta. Tā skaidri noteiks atbildību un rīcību gan valsts un pašvaldību, gan uzņēmēju un iedzīvotāju līmenī jebkurā krīzes situācijā, tostarp potenciālu militāro draudu jeb kara gadījumā. Tā, informējot par jau padarīto un iezīmējot nākotnes uzdevumus, preses konferencē sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Lasīt vairāk
Igaunijas iedzīvotāju vidū izpratne par dažādām iespējamām krīzes situācijām, kā arī gatavība šādiem notikumiem nav pietiekama, liecina Igaunijas Glābšanas departamenta pasūtītās un pētījumu kompānijas “Kantar Emor” veiktās aptaujas rezultāti, vēsta ziņu aģentūra “LETA”.
Lasīt vairāk