72 stundas

72 stundas

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi - elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Ziņas
Video

Valdība ir vienisprātis, ka vīruss “COVID-19” iedzīvotājiem būs sniedzis labu krīzes mācību, un vismaz pārtikas krājumi nebaltai dienai jau būs iepirkti. Tā šodien Ministru kabineta sēdē norādīja valdības pārstāvji, apstiprinot Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu “Par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas progresu”.

Lasīt vairāk

Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu var bremzēt vairāki faktori, tostarp reģionu iedzīvotāju atsvešinātība no galvaspilsētas, uzticēšanās trūkums politiķiem un atšķirīgs potenciālo draudu raksturojums, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieki, kuri veic apjomīgu pētījumu par Latvijas iedzīvotāju subjektīvo drošības uztveri.

Lasīt vairāk

“Maxima” ir pirmais mazumtirdzniecības  uzņēmums Eiropā, kas ievieš pilna apjoma ārkārtas situāciju vadības sistēmu. Mēs labi apzināmies iepriekšējās sagatavotības, precizitātes un saskaņotas rīcības nozīmi ārkārtas situācijas gadījumā, saka "Maxima Latvija" valdes loceklis Jānis Vanags, piebilstot, ka līdzīgi kā ar “roku mazgāšanas kultūru” vīrusu laikā, cilvēkiem regulāri jāatgādina arī par gatavības kultūru dažādu krīžu gadījumos.

Lasīt vairāk

Pirmajā Aizsardzības ministrijas organizētajā apziņošanas vingrinājumā nevalstiskās organizācijas caur saviem komunikācijas kanāliem aicināja Latvijā un ārzemēs dzīvojošos biedrus un sadarbības partnerus atvērt Aizsardzības ministrijas izveidotu saiti militāro ziņu portālā “Sargs.lv”. Vingrinājuma laikā saiti atvēra vairāk nekā 4000 portāla apmeklētāju.

Lasīt vairāk