72 stundas

72 stundas

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi - elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Ziņas
Kam jābūt somā ārkārtas gadījumiem
Image
Soma
Kam jābūt katras mājsaimniecības aptieciņā
Image
Soma
Trīs diennaktis jeb 72 stundas ir vispārpieņemts standarts, ko zina gan rūdīti alpīnisti un ekstrēmā tūrisma piekritēji, gan izdzīvošanas skolas eksperti. Tās nosaka, ka vismaz tik ilgu laiku krīzes situācijā cilvēkam jāspēj tikt galā paša spēkiem, nodrošinot sevi ar pajumti, siltumu un pārtiku, kamēr ierodas operatīvie dienesti, aizsardzības nozares ziņu portālam "Sargs.lv" norāda Zemessardzes izdzīvošanas eksperts Mareks Dombrovskis.
Lasīt vairāk
Jebkura ārkārtas situācija var būt apdraudējums ierastajai lietu kārtībai ģimenē. Tāpēc izdzīvošanas eksperti iesaka iespējamos rīcības scenārijus krīzes situācijā izrunāt jau iepriekš. Tādejādi tiks mazināta iespēja, ka kritīsiet panikā brīdī, kad visvairāk vajadzīgs saglabāt vēsu prātu.
Lasīt vairāk
Krīzes situācijas var būt dažādas, un katrā no tām cilvēka rīcība mazliet atšķirsies. Taču ir lietas, kas jāievēro ikvienā krīzē – vai tā ir dabas katastrofa, ugunsgrēks vai militārs apdraudējums. Par to aizsardzības nozares ziņu portālam “Sargs.lv” stāsta Zemessardzes izdzīvošanas eksperts Mareks Dombrovskis.
Lasīt vairāk