72 stundas

72 stundas

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi - elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Ziņas
Video

Jaunā likumu pakete, kura vērsta uz visaptverošās valsts aizsardzības ieviešanu dos pilnvaras valdībai valsts apdraudējuma gadījumā daudz efektīvāk pārvarēt hibrīda apdraudējumu, uzlikt pienākumus kritiskiem komersantiem turpināt strādāt jebkādos apstākļos, kā arī  nodrošinās pilnvaras daudz ātrākai līdzekļu piesaistei, kas nepieciešama valsts vienotības saglabāšanai, iedzīvotāju aizsardzībai un cīņai par neatkarību, tā, raksturojot valdībai pieņemto un Saeimai nodoto likumdošanas paketi, kura vērsta uz visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveidi, portālam “Sargs.lv” skaidroja

Lasīt vairāk

Individuālo aizsardzības līdzekļu iepirkumos šajā ārkārtējā situācijā nebaidāmies apvienot operativitāti ar atklātību un caurspīdību, tāpēc šajā centralizētajā iepirkumu procesā kā novērotājus aicinājām piedalīties biedrību “Sabiedrība par atklātību – Delna”, šodienas “Delnas” rīkotajā diskusijā sociālajā vietnē  “Facebook” norādīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Lasīt vairāk