72 stundas

72 stundas

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi - elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Kā rīkoties pirmajās 72 stundās?
Image
krīze, Aizsardzības ministrija, 72 stundas
Kam jābūt katras mājsaimniecības aptieciņā
Image
Soma
Kam jābūt somā ārkārtas gadījumiem
Image
Soma
Ziņas
Video
Jebkura krīzes situācija var būt apdraudējums ierastajai lietu kārtībai ģimenē. Lai spētu sakarīgi domāt un atbilstoši rīkoties, izdzīvošanas eksperti iesaka saglabāt mieru - kaut uz brīdi apstāties un padomāt, lai neaizmirstu ko būtisku. Tāpat svarīgi, ka katrs iedzīvotājs spēj savas pamatvajadzības nodrošināt vismaz pirmās 72 stundas jeb trīs diennaktis.
Lasīt vairāk
Zemkopības ministrijā sākts darbs, lai pārskatītu to produktu grozu, ar kādu valstij jānodrošina cilvēki krīzes situācijās. Patlaban šī groza nodrošināšana izmaksā 12 miljonus eiro dienā. Mērķis ir šīs izmaksas samazināt. Tā sarunā ar aizsardzības nozares ziņu portālu “Sargs.lv” atzina Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Kaspars Cirsis.
Lasīt vairāk