Zemessardzes orķestra svētku koncertos dziedās arī mācītājs un reperis

Image
Zemessardzes orķestra svētku koncertos dziedās arī mācītājs un reperis

Zemessardzes orķestris klausītājiem sagatavojis īpašu koncertprogrammu “Karavīrs gadu simtā”. Tajā būs dzirdamas dziesmas dažādos mūzikas žanros un stilos, ieskaitot hiphopu, populāro estrādes mūziku un arī mazliet no smagā metāla.

02 - 15 Novembris
Ieeja - bez maksas

Kā stāsta Nacionālo bruņoto spēku orķestru galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis, “Karavīrs gadu simtā” ir muzikāls stāsts, kurā atainots latviešu karavīrs gadsimta gaitā – viņa drosme, cīņasspars un tēvzemes mīlestība. Un tā ir Zemessardzes orķestra dāvana Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgades jubilejā.

 “Šajā koncertā katrs varēs atrast kaut ko sev, jo akadēmiskā mūzika mīsies ar hiphopu, populārā estrādes mūzika ar mūziku, kas būtu ierindojama pie metāla vai smagās mūzikas. Šī muzikālā programma ir ļoti labs pateicības dāvinājums mūsu senčiem – karavīriem, strēlniekiem, visiem, kas cīnījās un joprojām ir gatavi cīnīties par mūsu tautu, zemi, par mūsu brīvību,” stāsta Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis A. Karelis. 

Koncerta programma veidota no kapteiņa A. Kareļa, Ingas Meijeres, Maikla Leta, Jāņa Lūsēna, Ainara Virgas, Zigmara Liepiņa un R2RS kompozīcijām. Savukārt koncertā kopā ar  Zemessardzes orķestra profesionālajiem mūziķiem piedalīsies arī Zemessardzes koris “Stars” un solisti no Nacionālo bruņoto spēku  rindām – dziedātājs un mācītājs, arī Zemessardzes Kurzemes 4. brigādes kapelāns vecākais zemessargs Mārtiņš Burke-Burkevics, kā arī kaprālis Artūrs Strēlnieks ar skatuves vārdu R2RS, kurš ikdienā pilda dienesta pienākumus Militārajā policijā.

Kaprālis A. Strēlnieks izpildīs vairākas paša sacerētas dziesmas. Viņu patriotiskus skaņdarbus hiphop stilā sacerēt iedvesmo apziņa – tas ir veids, kā saglabāt savu identitāti, jo informācijas laikmetā to nosargāt esot liels izaicinājums. “Šis koncerts nebūs domāts tikai gados veciem patriotiem, bet arī jauniem censoņiem, kas var atnākt, paklausīties un varbūt padomāt vairāk nekā ikdienā – par Latviju, par patriotismu, par tām sajūtām, ko mēs sevī nesam,” norāda A. Strēlnieks.

Savukārt Zemessardzes Kurzemes 4. brigādes kapelāns, arī mācītājs un mūziķis M. Burke-Burkevics dalību šajā koncertprogrammā sauc par patīkamu piedzīvojumu. Viņš izpildīs divas grupas “Līvi” dziesmas – “Dzimtā valoda” un “Zābaku dziesma”. “Par repertuāru jāpateicas Zemessardzes orķestrim.  Ļāvos šai avantūrai, ko man kapteinis A. Karelis piedāvāja un viņš saka: būs šitā. Es atbildu: nu labi, mēģināsim! Tieši šīs divas “Līvu” dziesmas es iepriekš neesmu dziedājis publiski, tāpēc katrs mēģinājums, ir mazliet tāda kā drebēšana, bet būs forši,” pārliecināts ir mūziķis un Zemessardzes kapelāns M. Burke-Burkevics.

Zemessardzes orķestra koncerti notiks 2. novembrī, plkst. 18.00 Alūksnes Kultūras centrā, 3. novembrī, plkst. 17.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un 15. novembrī, plkst. 19.00 koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājā. Turpinot Zemessardzes orķestra tradīcijas, ieeja koncertos – bez maksas. Bezmaksas ielūgumus iespējams saņemt koncertu norises vietās, elektroniski www.eventbrite.com vai piesakot pa tālr.22030121. Vairāk informācijas www.zs.mil.lv.

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars”, populāriem solistiem, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri un Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri.

ZS koncerts

Dalies ar šo ziņu