Zviedrija

Zviedrija joprojām cer kļūt par NATO dalībvalsti līdz jūlijā Viļņā gaidāmajam alianses samitam, piektdien sacīja Zviedrijas ārlietu ministrs Tūbiass Bilstrēms.

Maskava ceturtdien paziņojusi, ka izraida piecus zviedru diplomātus, kā arī attiecīgi slēdz Krievijas ģenerālkonsulātu Gēteborgā un Zviedrijas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā.

Zviedrijas bruņotie spēki kopā ar sabiedrotajiem gada lielāko militāro mācību ”Aurora 23” laikā izspēlējuši iedomātā pretinieka pilna mēroga militārā iebrukuma scenāriju valstī, kurā rodamie pretinieka darbības elementi un raksturs ir līdzīgi agresorvalsts Krievijas īstenotajam iebrukumam Ukrainā.

No 1. līdz 11. maijam Baltijas jūrā Mīnu kuģu eskadras štāba un apgādes kuģis A-53 “Virsaitis” Baltijas valstu jūras eskadras (Baltic Naval Squadron, BALTRON) sastāvā piedalās Zviedrijas bruņoto spēku organizētajās militārajās mācībās “Aurora 23”.

Pirmdien, 24. aprīlī, visā valstī pa radio tika pārraidīts mobilizācijas ziņojums, kura laikā iesauktajiem iedzīvotājiem bija jāierodas uz uzdevuma izpildi noteiktā vietā. Ziņojums tika nosūtīts kā daļa no "Aurora" mācībām, kas pašlaik notiek Zviedrijā. Paredzēts, ka šodien, 27. aprīlī, šāds vingrinājums tiks atkārtots.