Zviedrija

2024. gada 29. maijā Zviedrijas valdība atklāja savu līdz šim lielāko militārās palīdzības sūtījumu Ukrainai kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma. Paketes vērtība pārsniedz vienu miljardu eiro, un pirmo reizi tajā ietilpst agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīna “ASC 890”, raķetes “RB 99” un visa Zviedrijas bruņutransportieru “PBV 302...

Zviedrijas valdība uzdevusi bruņotajiem spēkiem iemaksāt 28 miljonus eiro Ukrainas aizsardzības stiprināšanai, tostarp, paredzot 10 miljonu eiro iemaksu Latvijas un Lielbritānijas vadītajā Dronu koalīcijā, liecina Zviedrijas valdības paziņojums.

Zviedrija 2022. gadā apturēja savu darbību vienā no Eiropas nozīmīgākajiem gaisa spēku centieniem - Globālo kaujas gaisa spēku programmā, kas ir Apvienotās Karalistes, Itālijas un Japānas vadīta iniciatīva, kuras mērķis ir līdz 2035. gadam nodrošināt sestās paaudzes iznīcinātāju spējas. Šobrīd Zviedrijas rūpnieciskais līderis "Saab" ir tikko...

Zviedrijas valdība valsts bruņotajiem spēkiem ir devusi oficiālu uzdevumu gatavoties militārajai klātbūtnei Latvijā, ceturtdien pēc tikšanās ar Latvijas premjeri Eviku Siliņu (JV) žurnālistiem sacīja Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons.

Zviedrijas Aizsardzības iepirkumu aģentūra parakstījusi līgumu ar Somijas aizsardzības un tehnoloģiju kompāniju “Patria” par 321 6x6 bruņutransportiera iegādi. Šis ir viens no līdz šim lielākajiem Zviedrijas aizsardzības iepirkumiem aptuveni 470 miljonu eiro vērtībā.