Aktuāli

tehnoloģijas

Mūsdienās gan kibertelpa gan informatīvā telpa kļuvusi par vidi dažādu ietekmes un pat kaujas operāciju veikšanai. Lai aptvertu, konstatētu un izvērtētu visus ar to saistītos draudus, mūsdienās ar cilvēku spēkiem var izrādīties nepietiekami. Tomēr šādas iespējas sniedz mākslīgā intelekta attīstība. Kā sarunā ar “Sargs.lv” uzsver NATO Jauno drošības izaicinājumu nodaļas Enerģētikas drošības un hibrīdizaicinājumu apakšnodaļas vadītājs  Mihails Rīle (Michael Rühle), aliansei ir jākļūst par līderi šāda veida mākslīgo intelektu izstrādē un efektīvā pielietošanā.

Lasīt vairāk

Ādažu bāzē atklāta ne vien Latvijā, bet visā Eiropā pirmā 5G testa vide. Tajā jau šobrīd izvērsts 5G tīkls ar pārvietojamo 5G bāzes staciju, radot ekosistēmu jaunās paaudzes bezvadu tehnoloģiju attīstīšanai un izmēģināšanai. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsver – ar jauno tehnoloģiju bruņotajos spēkos Latvija sevi demonstrē kā inovatīvu un militāru spēku Eiropas Savienībā un NATO.

Lasīt vairāk

5G tehnoloģija ir jauns komunikācijas protokols mobilajiem sakariem jeb 3G un 4G nākošā paaudze. Turklāt šī tehnoloģija ir pasaulē pirmais pieejamais mobilo sakaru protokols, kas spēs nodrošināt mašīnu saziņu reālā laikā. Līdz ar to inovācija ļoti nozīmīga arī aizsardzības nozarei, nodrošinot veiktspējīgu mobilo tīklu ar pietiekošu multifunkcionalitāti un drošību. Tā intervijā “Sargs.lv” norāda VAS Elektroniskie sakari Attīstības un klientu vadības departamenta direktors, foruma “5G Techritory” direktors Neils Kalniņš.

Lasīt vairāk