tehnoloģijas

Krievijas uzsāktais karš Ukrainā ir atklājis nepieciešamību pēc aizvien jaunām tehnoloģijām. Tieši tādēļ Igaunijas robotikas uzņēmums “Milrem Robotics” izstrādā inovatīvu ieroču sistēmu - bezpilota sauszemes transportlīdzekli, kas aprīkots ar kamikadzes dronu palaišanas iekārtu, vēsta ASV aizsardzības medijs “Defence News”.

Pēdējo gadu veiktie darbi valsts aizsardzības stiprināšanā ir vairojuši Latvijas drošību, kas ļauj pamatoti domāt, ka tik droši, kā esam šobrīd, vēsturē nekad neesam bijuši, tomēr izšķirīgie būs nākamie trīs līdz pieci gadi. Krievija ir jāsakauj tās brutālajā karā pret Ukrainu. Ja tas nenotiks, agresors nākamo trīs līdz piecu gadu laikā var...

No 12. līdz 15. septembrim Apvienotajā Karalistē, Londonā, izstāžu zālē “Excel” notiks aizsardzības un drošības industriju izstāde “Starptautiskais aizsardzības un drošības ekipējums” (DSEI), kuru apmeklēs Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, portāls "Sargs.lv" uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenskia padomnieks Mihailo Podoļaks asu kritizējis ASV miljardieri un satelītinterneta uzņēmuma "Starlink" īpašnieku Īlonu Masku platformā “X” (agrāk Twitter) par to, ka viņš izjaucis Ukrainas bezpilota jūras dronu uzbrukumu Sevastopoles ostai Krievijas okupētajā Krimā, tādējādi netieši atļaujot agresorvalstij...

Papildus pašam radaru sistēmas "Predel-E" iznīcināšanas faktam interesantāk ir tas, ka, iespējams, radars varēja tikt izgatavots tikai vienā eksemplārā.