tehnoloģijas

Rīt, 2. decembrī, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece tiešsaistē piedalīsies ikgadējā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konferencē, kuras tēma šogad ir “Digitālais kompass – kā gudri pārvaldīt IKT investīcijas prasmēs, pārvaldē, infrastruktūrā un biznesā” un kurā tiks pasniegtas...

Liela daļa no 2022. gada aizsardzības budžeta tiks atvēlēta Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kaujas spēju stiprināšanai, tai skaitā arī Zemessardzes kaujas spēju paaugstināšanai un vienību kaujas gatavības celšanai. Nākamgad plānots attīstīt gan reģionālo infrastruktūru, gan arī palielināt karavīru skaitu, kā arī stiprināt kiberaizsardzības, militārās...

ASV startējusi raķete ar pavadoni, ko plānots tīši ietriekt asteroīdā, lai mainītu tā kursu, pavēstīja ASV kosmosa aģentūra NASA, informējot par pirmās šādas misijas sākumu.

Pirmdien, 22. novembrī, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Polijas Nacionālā kiberdrošības centra direktors brigādes ģenerālis Karols Molenda (Karol Molenda) parakstīja vienošanos par abu valstu militāro informācijas tehnoloģiju incidentu reaģēšanas komandu sadarbību.

Lietuvas Aizsardzības ministrija rosina veikt grozījumus likumdošanā, lai liegtu "neuzticamiem" ražotājiem ar saviem piedāvājumiem piedalīties ar valsts drošības jomu saistītos iepirkumos, raksta Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt”. Tas attiektos galvenokārt uz tehnoloģiju ražotājiem no tādām valstīm kā Ķīna, Krievija un Baltkrievija.