tehnoloģijas

Krievijas aizsardzības nozares ideju laboratorija ir palielinājusi naudas atlīdzību par Igaunijā ražotā bezpilota sauszemes transportlīdzekļa notveršanu Ukrainā. Maskavā bāzētais Stratēģiju un tehnoloģiju analīzes centrs (CAST) 2022. gadā pirmo reizi paziņoja, ka atlīdzība viena miljona rubļu jeb aptuveni 11 000 ASV dolāru apmērā tiks piešķirta...

Krievija ar trešo valstu starpniecību iepērk satelītinterntenta pakalpojuma "Starlink" termināļus, pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (HUR) pārstāvis Andrijs Jusofs.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis otrdien parakstīja dekrētu par atsevišķas Ukrainas bruņoto spēku specializētās apakšvienības izveidi, kas ekspertu vidū ieguvusi apzīmējumu “Bezpilota sistēmu spēki”. Šī vienība turpmāk nodarbojas ar bezpilota lidaparātu un saistīto tehnoloģiju izmantošanu, vēsta izdevums “Kiyiv Post”.

Krievijas Aizsardzības ministrija pasludinājusi 2024. gadu par gadu, kad vairāki jauni kodolieroči papildinās Maskavas stratēģiskos spēkus, pabīdot vairākus pagājušā gada mērķus uz šo gadu, vēsta ASV aizsardzības ziņu medijs “Defence News”.

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija (DAIF Latvija) līdz šī gada 20. februārim aicina uzņēmumus, izglītības un pētniecības iestādes izvirzīt pretendentus "Latvijas Aizsardzības un drošības industriju gada balvai 2024’’ par sasniegumiem, kas nozīmīgi drošībai un aizsardzībai nacionālā un starptautiskā mērogā 2023. gadā.