Aktuāli

tehnoloģijas

Pirms diviem gadiem – 2020. gada rudenī – Ādažu bāze Latvijā kļuva par pirmo vietu Eiropā, kur sadarbībā ar uzņēmumu “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) tika ieviesta 5G testa vide. Kopš tā laika, kopīgi ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) testējot dažādus variantus, ir apzinātas vēl citas iespējas, ko var panākt 5G vidē, jo tā nodrošina ne...

Lai gan Krievija pirmo reizi nelikumīgi iebruka Ukrainā jau 2014. gadā, par to saņemot pretim pret bruņojuma un dubultā pielietojuma tehnoloģiju importa embargo, vismaz 10 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, apejot aizliegumu, turpinājušas piegādāt ieročus un iekārtas Krievijai, vēsta britu laikraksts “The Telegraph’” .

Atbalstot Ukrainu karā, ko pret to ir izvērsusi Krievija, Aizsardzības ministrija ir organizējusi Ukrainas bruņoto spēku apmācības darbam ar bezpilota lidaparātiem.

Septiņus gadus pēc kārtas Eiropas sabiedrotie un Kanāda ir palielinājusi aizsardzības izdevumus. No 2020. līdz 2021. gadam aizsardzības izdevumi pieaugs par 3,1 % reālā izteiksmē. Kopumā pēdējo septiņu gadu laikā palielinājums aizsardzībai ir palielinājies par 270 miljardiem ASV dolāru. 2021. gadā astoņas sabiedrotās valstis izpildīja izdevumu...

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies starptautiskās domnīcas “GLOBSEC” organizētā tiešsaistes diskusijā “Kiberdrošība: publiskā un privātā sektora partnerība”, kur paudīs viedokli par potenciālajiem kiberuzbrukumiem no Krievijas puses un iespējamām Rietumu atbildēm uz tiem.