starptautiskās operācijas

ASV prezidents Džo Baidens nolēmis paturēt amerikāņu karavīrus Afganistānā arī pēc 1.maija - termiņa, par kuru sarunās ar talibiem bija vienojusies iepriekšējā Baltā nama administrācija. Šī apņemšanās jau izraisījusi asu kritiku no Afganistānas islāmistu grupējuma “Taleban”, ar kuru pēdējo gadu laikā ASV centušās panākt miera līgumu.

Nacionālo bruņoto spēki (NBS) šovasar uz starptautisko operāciju Kosovā (KFOR) nosūtīs rotas līmeņa vienību, aģentūrai LETA pastāstīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš. Saeima pērn rudenī akceptēja Latvijas karavīru nosūtīšanu uz KFOR, un Latvijas dalība šajā operācijā paredzēta līdz 2023 .gada 31. decembrim.

2020. gada 25. novembrī Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 2. mehanizētā kājnieku bataljona karavīri Dānijas kontingenta sastāvā uzsāka dienesta pienākumu izpildi starptautiskajā operācijā NATO Mission Iraq Bagdādē, Irākā.

Grupējums "Taleban" brīdinājis, ka atsāks uzbrukumus ārvalstu spēkiem, ja tie netiks izvesti no Afganistānas līdz 1.maijam saskaņā ar vienošanos, kas starp ASV un talibiem tika noslēgta Donalda Trampa prezidentūras laikā.

Turpinot ASV operāciju “Atlantic Resolve”, Latvijā ierodas 10 ASV UH-60 “Black Hawk” helikopteri, lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV klātbūtni reģionā.