starptautiskās operācijas

Iepriekš esmu bijis divās starptautiskajās operācijās un iespēju pēc tam iziet sociālās rehabilitācijas kursu neizmantoju tikai tāpēc, ka tas bija jādara vienam, bez ģimenes. Taču pēcmisijas laikā šī kopā būšana ir īpaši svarīga, tā intervijā “Sargs.lv” atzīst Latvijas kontingenta Kosovā komandieris pulkvežleitnants Armands Veters. Turpmāk karavīri...

Turpmāk karavīri un zemessargi, kuri atgriezušies no starptautiskajām operācijām, varēs saņemt sociālo rehabilitāciju kopā ar ģimenēm - laulāto vai faktisko partneri un nepilngadīgajiem bērniem, tā 20. janvārī lēma Saeima, galīgajā lasījumā pieņemot grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā.

Ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko un drošības situāciju, Igaunijas Aizsardzības spēku personāls joprojām paliks izvietots Rietumāfrikas valstī Mali, galvenokārt Francijas vadīto pretterorisma pasākumu ietvaros. “Sargs.lv” iepriekš ziņoja, ka Igaunijas karavīri tiks atsaukti pēc tam, kad šajā Sāhelas valstī sāka darboties Krievijas privātā drošības...

Zviedrija izvedīs savu karaspēku no Francijas vadītās operācijas Āfrikas valstī Mali, paziņojusi Zviedrijas ārlietu ministre Anna Linde. Šāds lēmums saistīts ar Mali huntas lēmumu uzsākt sadarbību ar Eiropas Savienības sankcijām pakļauto Krievijas privāto militāro uzņēmumu “Vagner Group”.

Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns apsūdzējis Mali armijas kontrolēto pagaidu valdību, ka tā noalgojusi Krievijas privātās militārās kompānijas "Vagner" kaujiniekus, lai nostiprinātu savas pozīcijas.