Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde

Ādažu bāzē atklātas divas jaunuzceltās kazarmas, kas paredzētas Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīru izvietošanai. Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsver - kazarmas nav tikai skaistas ēkas, tās arī būtiski palielinās karavīru uzdevumu izpildes efektivitāti.

Lasīt vairāk

Kāpurķēžu bruņutehnika ir Latvijas apstākļiem piemērota, tai ir ļoti augsta mobilitāte. Tehnika var pārvietoties pa visiem Latvijā pieejamiem koplietošanas ceļiem, tiltiem, grāvju pārvadiem, kā arī ārpus ceļu tīkla. Noskaties video kā Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 2.mehanizētais kājnieku bataljons, veica kaujas šaušanas vingrinājumus Ādažu militārajā poligonā.

Lasīt vairāk

Šonedēļ Ādažu poligonā notiek Igaunijā izvietotās Lielbritānijas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sertifikācijas lauka taktiskās mācības. Uz līdzīgām militārām mācībām Lielbritānijas vadītā NATO grupa no Igaunijas brauc divas reizes gadā, jo Ādažu poligons šobrīd ir Baltijā vienīgais, kas īpaši piemērots kaujas šaušanai ar smago bruņutehniku.

Lasīt vairāk