Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde

Atšķirībā no iepriekšējā gada šoruden vērienīgās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārās mācības “Sudraba bulta 2020” no 21. līdz 27. septembrim norisināsies vairākās Zemgales un Pierīgas pašvaldībās. Tas nozīmē, ka šajā laikā pa valsts un pašvaldību ceļiem pārvietosies militārā tehnika. Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers sarunā ar “Sargs.lv” uzsver –  bruņu transports būs aprīkots ar speciālām gumijām, lai pēc iespējas mazāk bojātu ceļus. Aiz sevis arī vienmēr cenšamies teritoriju sakopt, turklāt aizsardzības nozarei ir kompensācijas mehānisms

Lasīt vairāk

Šogad aprit gads, kopš Mehanizētās kājnieku brigādes 1. mehanizēto kājnieku bataljonu jeb LATBAT vada majors Guntis Tauriņš. Sarunā ar “Sargs.lv” viņš atzīst – viegli nav, taču ļoti interesanti, jo bataljons ir celmlauzis NBS Sauszemes spēku mehanizācijas projekta ieviešanā, un tajā dienošie karavīri ir pilna spektra sauszemes operāciju un arī NBS bruņutehnikas remontu eksperti. Turklāt bataljons šogad svin 28. gadadienu, tādējādi kļūstot par pieredzējušāko NBS manevra vienību.

Lasīt vairāk

Ādažu bāzē atklātas divas jaunuzceltās kazarmas, kas paredzētas Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīru izvietošanai. Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsver - kazarmas nav tikai skaistas ēkas, tās arī būtiski palielinās karavīru uzdevumu izpildes efektivitāti.

Lasīt vairāk

Kāpurķēžu bruņutehnika ir Latvijas apstākļiem piemērota, tai ir ļoti augsta mobilitāte. Tehnika var pārvietoties pa visiem Latvijā pieejamiem koplietošanas ceļiem, tiltiem, grāvju pārvadiem, kā arī ārpus ceļu tīkla. Noskaties video kā Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 2.mehanizētais kājnieku bataljons, veica kaujas šaušanas vingrinājumus Ādažu militārajā poligonā.

Lasīt vairāk