Moldova

Ceturtdien, 24. augustā, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece tiksies ar Moldovas Republikas vēstnieku Latvijā Adrianu Rošu (Andrian Roşa).

Krievijas izlūkdienesti izspiego Moldovas varasiestādes, izmantojot antenas un satelītšķīvjus, kas uzstādīti uz Kišiņevas vēstniecības jumta, konstatēts mediju "Jurnal TV" un "The Insider" izmeklēšanā.

Savienotās Valstis pirmdien noteikušas sankcijas personām, kas saistītas ar Krievijas izlūkdienestiem un, kā uzskata ASV, ar protestiem Kišiņevā palīdzēja Kremlim centienos destabilizēt Moldovas demokrātiski ievēlēto, prorietumnieciski noskaņoto valdību.

Nesen notikušajā Otrajā Eiropas Politiskās kopienas samitā NATO elektroniskās kaujas lidmašīna vairākas stundas lidoja virs Moldovas, un tas bija pirmais alianses gaisa izlūkošanas lidojums virs šīs bijušās padomju republikas. Civilās gaisa satiksmes novērošanas vietnes liecināja, ka 1. jūnija pēcpusdienā Lielbritānijas Karalisko gaisa spēku...

Piedņestras problēma netraucēs Moldovai ceļā uz Eiropas Savienību (ES), ceturtdien apliecināja ES augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels.