migrācija

Nacionālie bruņotie spēki uzsāk atbalsta sniegšanu VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un Valsts robežsardzei žoga izbūvē atsevišķos Latvijas–Krievijas sauszemes robežas posmos, lai atturētu nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot valsts robežu.

Lietuvas varasiestādēm ir vai nu jāierobežo imigrācija, vai arī jāstiprina izlūkdienesti, jo tuvojas brīdis, kad amatpersonas vairs nespēs pārbaudīt visus iebraukušos ārvalstniekus, paziņojis Lietuvas Valsts drošības departamenta direktors Darjus Jaunišķis.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija izskata iespēju noteikt jaunus ierobežojumus patvēruma meklētājiem, kā arī vienkāršot nelegālo imigrantu deportēšanas procedūras, vēsta ziņu aģentūra "Reuters", atsaucoties uz avotu.

Situācija uz Somijas robežas ar Krieviju, kur pēdējā laikā pieredzēts liels nelegālo imigrantu pieplūdums, ir nacionālās drošības jautājums, ceturtdien uzrunā parlamentā sacīja Somijas premjerministrs Peteri Orpo.

Krievija uz robežas ar Somiju izmanto hibrīdkara taktiku, atkārtojot migrācijas krīzes izraisīšanas scenāriju, kāds tika pielietots uz Baltkrievijas-Polijas robežas, un cenšoties destabilizēt NATO, uzskata ASV Karas pētījumu institūta (ISW) analītiķi.