mediji

Ar Krievijas drošības dienestu interesēm saistītie hakeri veikuši ilgstošas ietekmes operācijas, lai kompromitētu interneta ziņu vietnes Latvijā, Lietuvā un Polijā, kā arī diskreditētu NATO karaspēka klātbūtni Austrumeiropā, tā liecina jaunākais drošības risinājumu kompānijas “FireEye” meitas uzņēmuma “Mandiant Solutions” pētījums. Par to vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt".

Lasīt vairāk

Eiropas Savienības (ES) Padomes sankciju saraksta iekļautais Dmitrijs Kiseļevs faktisko kontroli pār kanāla "RT" (iepriekš zināmu kā "Russia Today") TV programmām nodrošina, pateicoties Krievijas prezidenta Vladimira Putina parakstītam dekrētam, ar kuru savulaik sākta "RT" īpašnieka, uzņēmuma "RIA Novosti" likvidācija, aģentūru LETA informēja Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

Lasīt vairāk

Ievērojot Eiropas Savienības (ES) Padomes noteiktās sankcijas, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi aizliegt Latvijā izplatīt septiņas "RT", kas iepriekš bija zināms kā "Russia Today", grupas programmas, mudinot tā rīkoties arī citām ES valstīm.

Lasīt vairāk

Lai Latvijas krievvalodīgi iedzīvotāji mazāk patērētu Kremļa propagandas kanālus un spētu daudz labāk analizēt tiem piedāvāto informāciju, nepieciešams stiprināt Latvijas sabiedrisko mediju satura piedāvājumu krievu valodā, tā šodien Eiropas Parlamenta pārstāvniecības Latvijā rīkotajā diskusijā par mediju patēriņu Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju vidē “Pazudis tulkojumā” atzina mediju un drošības eksperti.  

Lasīt vairāk

Saeima, pieņemot grozījumus elektronisko plašsaziņas likumā, ir būtiski paplašinājusi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pilnvaras cīņā ar Latvijai naidīgu mediju saturu, atvieglojot iespējas anulēt retranslācijas atļaujas, kā arī noskaidrot televīzijas un radio programmu patieso labumu guvējus, paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž NEPLP.

Lasīt vairāk