kauja

19. augustā NATO Militārā komiteja sasauca īpašu sanāksmi ar NATO ilggadējās starptautiskās operācijas Afganistānā “Resolute Support” partnervalstīm, lai apspriestu pašreizējo situāciju Afganistānā un lemtu par turpmāko kopīgo atbalsta pasākumu koordināciju, ziņo NATO oficiālā ziņu vietne.

Afganistānas islāmistu grupējums "Taleban" piektdien paziņoja, ka ir ieņēmis Kandahāru, kas ir otrā lielākā šīs valsts pilsēta.

Viena no izplatītākajām un atpazīstamākajām ieroču sistēmām pasaulē ir leģendārā Mihaila Kalašņikova triecienšautene ar tās modifikācijām. Šoreiz runa gan nav par Padomju “AK-47”, bet gan komunistiskās Ķīnas ražoto “Kalašņikovu” jeb “56. tipa” un tā modernizēto “56/2. tipa” pēcteci. Latvijas Kara muzeja Ieroču un militārās tehnikas nodaļas vadītājs...

Ziemassvētku kaujās kritušo atceres tradīcija tiek saglabāta arī laikā, kad nav iespēju viņus godināt plašos piemiņas pasākumos un karavīru, zemessargu un jaunsargu vienojošos lāpu gājienos. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks kritušo karavīru atdusas vietās nolika ziedus, pieminot pirms 104 gadiem izcīnītās nozīmīgās Ziemassvētku kaujas.

Rīt, 7. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs Rīgas Brāļu kapus un citas Latvijas karavīru atdusas vietas, lai godinātu 1916. gada Ziemassvētku kaujās kritušo karavīru piemiņu.