Aktuāli

kadets

Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, Alūksnē 88 kadeta kandidāti - topošie virsnieki, kas uzsāka kadeta kandidāta militārās pamatapmācības kursu šā gada septembrī un sekmīgi pabeiguši apmācības pirmo posmu, svinīgā ceremonijā dos karavīra zvērestu.

Lasīt vairāk

11. septembrī Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā (NAA) norisinājās svinīgā izvade, kuras laikā kadeti tika pārcelti nākamajos kursos, nododot kursa standartu jaunākam kursam. Svinīgajā ceremonijā piedalījās arī kadetu kandidāti, kuri jau pabeiguši pirmsstudiju apmācību un tagad sāks militārās pamatapmācības kursu NBS Kājnieku skolā Alūksnē.

Lasīt vairāk

Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu kandidāti jeb topošie kadeti nepalika vienaldzīgi un palīdzēja kādai ķibelē nonākušai autovadītājai nomainīt cauru auto riepu. Kā stāsta viens no izpalīdzīgajiem karavīriem – kaprālis Kristaps, auto operatīvi pārvietots ielas malā, un uzmontēts rezerves ritenis, lai autovadītāja ar mašīnā esošajiem bērniem varētu turpināt ceļu. Savukārt autovadītāja Laura ir pateicīga par karavīru tūlītējo reakciju un atzīst – Latvijas armija var lepoties, ka tās rindās ir tādi braši vīri.

Lasīt vairāk