Aktuāli

inovācijas

Mūsdienās gan kibertelpa gan informatīvā telpa kļuvusi par vidi dažādu ietekmes un pat kaujas operāciju veikšanai. Lai aptvertu, konstatētu un izvērtētu visus ar to saistītos draudus, mūsdienās ar cilvēku spēkiem var izrādīties nepietiekami. Tomēr šādas iespējas sniedz mākslīgā intelekta attīstība. Kā sarunā ar “Sargs.lv” uzsver NATO Jauno drošības izaicinājumu nodaļas Enerģētikas drošības un hibrīdizaicinājumu apakšnodaļas vadītājs  Mihails Rīle (Michael Rühle), aliansei ir jākļūst par līderi šāda veida mākslīgo intelektu izstrādē un efektīvā pielietošanā.

Lasīt vairāk

Virtuālā traumu simulatora “Trauma Simulator” izstrādātājs medicīnas izglītības un tehnoloģiju jaunuzņēmums “Exonicus” ir pirmais Latvijas uzņēmums, kas noslēdzis jau otro sadarbības līgumu ar ASV Aizsardzības departamentu, izstrādājot virtuālās realitātes traumu simulatoru ASV militāro mediķu apmācībai. Tāpat uzņēmums paralēli attīsta simulatora versiju, kas pielāgota NATO dalībvalstīm, ko paredzēts sasniegt ar Eiropas aizsardzības industrijas attīstības programmas (EDIDP) projekta “VireTS” palīdzību. Kā “Sargs.lv” stāsta uzņēmuma līdzdibinātājs Jānis Kondrāts, Eiropas Komisijā tikko

Lasīt vairāk

Ādažu bāzē atklāta ne vien Latvijā, bet visā Eiropā pirmā 5G testa vide. Tajā jau šobrīd izvērsts 5G tīkls ar pārvietojamo 5G bāzes staciju, radot ekosistēmu jaunās paaudzes bezvadu tehnoloģiju attīstīšanai un izmēģināšanai. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsver – ar jauno tehnoloģiju bruņotajos spēkos Latvija sevi demonstrē kā inovatīvu un militāru spēku Eiropas Savienībā un NATO.

Lasīt vairāk

Aizsardzības ministrijas izsludinātajā trešajā grantu pogrammas konkursā, kurā vietējās militārās un divējāda pielietojuma industrijai iespējams piesaistīt finansiālu valsts atbalstu savas produkcijas un pakalpojumu tālākai attīstībai, pieteicies līdz šim lielākais uzņēmumu skaits šīs grantu programmas vēsturē.

Lasīt vairāk