inovācijas

Munīcijas trūkuma dēļ Ukrainas karavīri arvien lielākā mērā paļaujas uz FPV droniem, vēsta amerikāņu žurnāls "Foreign Policy", atsaucoties uz NATO pārstāvja teikto.

Latvijas valdība iecerējusi šogad nosūtīt Ukrainai dronus kopumā 10 miljonu eiro vērtībā, pēc sarunām ar Ukrainas premjerministru Denisu Šmihaļu medijiem pavēstīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

29. martā aprit 20 gadi, kopš Latvija ir pasaulē spēcīgākās politiskās un militārās alianses – NATO – dalībvalsts. Ziemeļatlantijas līguma organizācijā jeb NATO šobrīd ir 32 dalībvalstis, un Latvija blokam pievienojās 2004. gada 29. martā kopā ar tādām valstīm kā Igaunija, Lietuva, Bulgārija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija. Skaidrojam, kādi ir...

Dronu tehnoloģijas ir būtiski izmainījušas karadarbības stratēģiju un taktiku. Dronu tehnoloģijām ir liela nozīme arī Ukrainas spēju arsenālā, un tie ir efektīvi, lai veiktu izlūkošanu un iznīcinātu pretinieku. Dronu koalīcijas mērķis ir apvienot Latvijas un citu Ukrainas atbalsta grupas (Ramšteinas formāts) valstu resursus dronu nozarē, lai...

Ceturtdien, 21. martā Aizsardzības ministrijā Latvijas vadītās Dronu koalīcijas formātā tikšanās starp aizsardzības ministrijas pārstāvjiem un Latvijas aizsardzības nozares uzņēmējiem, kurā industrijas pārstāvji tika iepazīstināti ar iespējām iesaistīties dronu ražošanā Ukrainas bruņoto spēku atbalstam.