Aktuāli

inovācijas

Pirms diviem gadiem – 2020. gada rudenī – Ādažu bāze Latvijā kļuva par pirmo vietu Eiropā, kur sadarbībā ar uzņēmumu “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) tika ieviesta 5G testa vide. Kopš tā laika, kopīgi ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) testējot dažādus variantus, ir apzinātas vēl citas iespējas, ko var panākt 5G vidē, jo tā nodrošina ne...

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija (turpmāk – DAIF Latvija) aicina uzņēmumus, izglītības un pētniecības iestādes sagatavot pieteikumus ‘’Latvijas Aizsardzības un drošības industriju gada balvu 2022’’, informējot par sasniegumiem drošības un aizsardzības sektoros 2021.gadā.

Šodien, 29. martā, Ministru kabinets apstiprināja Aizsardzības ministrijas virzītos grozījumus Valsts aizsardzības finansēšanas likumā, kas nozīmē to, ka turpmākajos trīs gados finansējums valsts aizsardzībai pakāpeniski tiks palielināts līdz 2,5% no attiecīgajam gadam prognozētā iekšzemes kopprodukta apjoma.

Aizsardzības ministrija noteikusi uzvarētājus 2021. gada grantu projektu konkursā, pieņemot lēmumu piešķirt grantus septiņiem Latvijas uzņēmumiem inovatīvu militāra vai divējāda lietojuma produktu attīstības atbalstam.

Obligātā militārā dienesta (OMD) atjaunošana nav piemērotākais ceļš Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanai, jo šādā veidā nav iespējams sagatavot tādus karavīrus, kuri spētu operēt ar mūsdienu karadarbībai piemērotajām augstajām tehnoloģijām vai sarežģītām ieroču sistēmām. Šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Viens pret vienu...