Igaunija

23. septembrī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atradīsies darba vizītē Kopenhāgenā, Dānijā, lai ar Dānijas bruņoto spēku komandieri ģenerāli Flemingu Lentferu (Flemming Lentfer) un Igaunijas Aizsardzības spēku komandieri ģenerālleitnantu Martinu Heremu (Martin Herem) pārrunātu Latvijas, Dānijas un Igaunijas...

No 15. septembra NATO Baltijas gaisa patrulēšanas operācijā no Emari gaisa spēku bāzes Igaunijā turpina operēt Itālijas Gaisa spēki ar četriem iznīcinātājiem “Eirofighters”, kuri nomainīja līdz šim tur izvietotās modernās piektās paaudzes reaktīvās lidmašīnas “F-35”.

ASV armijas 5. korpusa komandieris ģenerālleitnants Džons Kolašeski (John S. Kolasheski), viesojoties Igaunijā norāda – Igaunija un tās aizsardzības spēki ir viens no galvenajiem ASV sabiedrotajiem un sadarbība turpināsies arī turpmāk, kad 5. korpuss paplašinās savu darbību Eiropā.

Nepieciešama plašāka un aktīvāka Eiropas Savienības iesaiste, risinot sarunas ar migrantu izcelsmes valstīm par nelegālo imigrantu atpakaļuzņemšanu, tā pēc sarunas ar pārējo Baltijas valstu aizsardzības ministriem par aktuālajiem reģionālās drošības jautājumiem, tai skaitā situāciju Lietuvā, norāda Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Nelegālo migrantu pieplūdums Lietuvā no Baltkrievijas robežas puses ir hibrīds uzbrukums, uzskata Igaunijas aizsardzības ministrs Kalle Lānets (Kalle Laanet). Lai pastiprinātu situācijas novērošanu uz kaimiņvalsts robežas ar Baltkrieviju, Igaunija no 1. augusta ir gatava atvēlēt trīs bezpilota lidaparātus, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs “ERR...