Igaunija

17. jūnijā Tartu, Igaunijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēja Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) Augstākās vadības kursa (Higher Command Studies Course) un Apvienotās vadības un štāba virsnieku kursa (Joint Command and General Staff Course) izlaidumu, kurā absolventu vidū ir arī 15 Latvijas bruņoto spēku virsnieki un divi...

Šis NATO samits iezīmēs jaunu NATO perspektīvu, gan pieņemot jauno stratēģiju turpmākajiem desmit gadiem “NATO 2030”, gan uzsverot un stiprinot transatlantiskās saites nozīmību. Taču galvenais ģeopolitiskais un militārais izaicinājums joprojām saglabājas Krievija. Tā, ierodoties NATO samitā, žurnālistiem sacīja Latvijas prezidents Egils Levits.

Noslēgušās ikgadējās starptautiskās Igaunijas Aizsardzības spēku militārās mācības “Kevadtorm 2021” (“Pavasara vētra”), kuru laikā apmācību pēdējo posmu izgāja arī jauniesauktie igauņu rezerves karavīri. Mācībās piedalījās arī citi NATO sabiedrotie un Nacionālo bruņoto spēku mīnmetējnieki no Zemessardzes 3. Latgales brigādes profesionālās rotas...

Šodien Latvijas prezidents Egils Levits tiksies ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu un Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu, lai apspriestu gatavošanos gaidāmajam NATO samitam, vēsta BNS.

Šogad vērienīgajās Igaunijas militārajās mācībās “Kevadtorm” jeb “Pavasara vētra” Covid-19 ierobežojumu dēļ piedalās pavisam neliels skaits rezervistu, lai arī mācības ir lielākas nekā pagājušogad.