Igaunija

Vācijas aizsardzības un mākslīgā intelekta uzņēmums “Helsing” plāno atvērt filiāli Igaunijā un nākamo gadu laikā investēt 70 miljonus eiro Baltijas aizsardzības nozares projektos.

Atbalsts bruņotai pretošanās cīņai starp Igaunijas iedzīvotājiem joprojām pārsniedz 80 procentus, un vairāk nekā 60 procenti cilvēku ir gatavi aizstāvēt valsti, liecina Igaunijas Aizsardzības ministrijas pasūtīta jaunā aptauja, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs "ERR".

Baltijas valstis un Polija kopīgā vēstulē aicinājušas Eiropas Savienību (ES) izbūvēt aizsardzības līniju gar bloka robežu ar Krieviju un Baltkrieviju, lai pasargātu ES no Maskavas militārajiem draudiem un hibrīdkara aktivitātēm, ziņo aģentūra "Reuters".

Igaunija parakstījusi līgumu ar Franciju par 12 pašgājējhaubiču “Caesar” iegādi Igaunijas Aizsardzības spēku vajadzībām, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs “ERR.ee”.

Igaunija, Francija, Beļģija, Kipra un Ungārija parakstījusi kopīgu līgumu par tuvas darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmu "Mistral" iegādi, lai palielinātu savus munīcijas krājumus.