Igaunija

Militāro mācību poligonu trūkums Baltijas valstis kavē operatīvās sadarbības ar sabiedrotajiem uzlabošanu, paziņoja Vācijas Sauszemes spēku komandiera vietnieks ģenerālmajors Haralds Gante.

Plānots, ka turpmāk Igaunijas bruņotajos spēkos tanku un kājnieku kaujas mašīnu (IFV) vadīšanai būs nepieciešama tikai B kategorijas vadīšanas apliecība, kāda vajadzīga arī vieglo automašīnu vadītājiem. Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs jau nosūtījis saskaņošanai likumprojektu, kas pazeminātu šīs prasības līdz B kategorijai.

Latvija un Igaunija kopīgais vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas "IRIS-T" iepirkums uzlabos Latvijas iedzīvotāju drošību, šodien preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Viņš uzsver, ka pašlaik Latvijā jau ir maza rādiusa pretgaisa sistēma, bet kopīgs iepirkums ar Igauniju palielinās abu...

21. maijā Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece un Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkura preses konferencē informēja par kopīgu pretgaisa aizsardzības sistēmas "IRIS-T" iegādi, veidojot jaunu Livonijas vairogu Latvijas un Igaunijas gaisa telpas aizsardzībai. Preses konferencē aizsardzības ministre I. Mūrniece arī informēja, ka 2024...

Svētdien Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece un Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs (Hanno Pevkur) preses konferencē medijiem paziņoja par kopīgu pretgaisa aizsardzības sistēmas “IRIS-T” iegādi, veidojot jaunu Livonijas vairogu Latvijas un Igaunijas gaisa telpas aizsardzībai.