Igaunija

Igaunijas Drošības policija (KaPo) piektdien publiskotajā ikgadējā ziņojumā brīdina par Ķīnas izlūkdienestu aktivitātēm, kas vērstas pret Igauniju.

No 8. līdz 12. aprīlim Latvijas, Vācijas, Dānijas, Lietuvas un Igaunijas bruņoto spēku pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Atvērto debesu līguma ietvaros veiks mācību novērošanas lidojumus pāri Latvijas teritorijai. Lidojums tiks veikts ar Vācijas bruņoto spēku Atvērto debesu līguma novērošanas lidmašīnu AIRBUS A319 OH.

Igaunijas prezidents Alars Kariss ir ierosinājis NATO dalībvalstīm nopietni apsvērt plaša mēroga iesaukšanu armijā, apgalvojot, ka gatavība militārajam konfliktam ar Krieviju kļūst aizvien svarīgāka. Tāpat sarunā ar britu biznesa laikrakstu "Financial Times" Igaunijas prezidents uzsvēra, ka Eiropai ir jāsasniedz ASV aizsardzības izdevumi militārajā...

Ukraina ir vienīgā valsts, kas jūras karadarbībā izmanto paštaisītus uzbrukuma dronus. Arī Igaunija gatavojas izmantot jūras bezpilota lidaparātus, taču ar to ir saistīti jūrniecības tiesību jautājumi.

Otrdien, 5. martā, Ministru kabinets apstiprināja austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānu. Tā ir daļa no Baltijas Aizsardzības līnijas izveides, kas gar visu Krievijas un Baltkrievijas robežu ietvers Nacionālo bruņoto spēku vienību atbalsta punktu izveidi – aizsardzības pozīcijas karavīriem un nocietinātas aizsardzības...