Igaunija

28. novembrī Igaunijā sākās vienas no pasaulē lielākajām NATO kiberaizsardzības mācībām “Cyber Coalition 22”, kas pulcē aptuveni 1000 dalībniekus no 26 sabiedrotajām valstīm, kā arī partnervalstīm - Somijas, Zviedrijas, Gruzijas, Īrijas, Japānas un Šveices. Tāpat mācībās piedalās arī dalībnieki no akadēmiskajām aprindām.

Pirmdien, 7. novembrī, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Briselē, Beļģijā piedalīsies Baltijas valstu Militārās komitejas ikgadējā sanāksmē, lai ar Lietuvas bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Valdemāru Rupši (Valdemaras Rupšys) un Igaunijas Aizsardzības spēku komandieri ģenerālleitnantu Martinu Heremu (Martin Herem)...

Krievijas kara flotes aktivitātes un klātbūtne Baltijas jūrā ir regulāra, īpaši kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā, norāda Igaunijas Jūras spēku komandieris komodors Jūri Saska (Jüri Saska). Baltijas jūrā katru dienu kuģo tūkstošiem kuģu, taču dažiem no tiem ir īpaša interese par Baltijas reģiona drošības un aizsardzības jautājumiem.

Ir panākta principiāla vienošanās, ka ASV sniegs papildu militāro atbalstu Igaunijas aizsardzībai, uz rotācijas pamata izvietojot militārās vienības Igaunijā, līdz ar to stiprinot visu NATO austrumu flangu. Tā oficiālās vizītes ASV laikā paziņoja Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs.

Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs piektdien parakstīja lēmumu, ar kuru 2026. gadā Igaunijā obligāti iesaucamo karavīru skaitu plānots palielināt līdz 4000 jauniesaucamajiem gadā salīdzinājumā ar pašreizējo 3500.