Gaisa spēki

Viena no NATO dibinātājvalstīm – Beļģija – rūpējas par sabiedroto valstu gaisa telpas drošību jau 60 gadus, kopš 1961. gada aktīvi piedaloties NATO valstu gaisa telpas patrulēšanas operācijās. Turklāt Beļģijas iznīcinātāji “F-16”, ko tā savā gaisa flotē ieviesusi no 1983. gada, bija vieni no pirmajiem, kuri sāka patrulēt arī Baltijas valstu gaisa...

“B-2” un “B-1” stratēģiskie bumbvedēji pabeiguši uzdevumu izpildi Eiropā, treniņlidojumos uzlabojot sadarbību ar daudziem NATO sabiedrotajiem. Turklāt šī arī bija pirmā reize vēsturē, kad ASV stratēģiskie bumbvedēji tika izvietoti Norvēģijā, kur tas iepriekš nebija darīts.

NATO iznīcinātāji 29. martā fiksējuši neparasti lielu Krievijas militāro lidmašīnu aktivitāti savu robežu tuvumā virs Ziemeļatlantijas, Ziemeļjūras, Melnās jūras un Baltijas jūras, nepilnu sešu stundu laikā pārtverot dažāda veida Krievijas lidaparātus, tai skaitā bumbvedējus, teikts NATO paziņojumā.

Turpinot ASV operāciju “Atlantic Resolve”, Latvijā ierodas 10 ASV UH-60 “Black Hawk” helikopteri, lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV klātbūtni reģionā.

Astoņi ASV taktiskie iznīcinātāji “F-15” ieradušies Emari bāzē Igaunijā, lai piedalītos militārajās mācībās “Baltic Trident”, kurās iesaistīti arī Somijas, Vācijas, Lietuvas, Polijas, ASV un Apvienotās Karalistes Gaisa spēku karavīri un personāls.