Gaisa spēki

ASV uzņēmums "Lockheed Martin", kas ražo reaktīvos iznīcinātājus F-16, ir gatavs piegādāt lidmašīnas valstīm, kas savus iznīcinātājus nodos Ukrainai, vēsta laikraksts "Financial Times", atsaucoties uz "Lockheed Martin" operāciju direktoru Frenku Sentdžonu.

Latvijas dāvinātos helikopterus Mi-17 Ukrainas bruņoto spēku karavīri varēs izmantot uzreiz, jo Ukrainas bruņoto spēku rīcībā ir tiem vajadzīgās rezerves daļas, kā arī apmācīti piloti šī tipa helikopteru vadīšanā. Tā sarunā ar portālu “Sargs.lv” uzsver Gaisa spēku komandieris pulkvedis Viesturs Masulis.

Austrālija trešdien paziņoja, ka atteiksies no Francijā būvētiem kara helikopteriem "Taipan", neraugoties uz Parīzes lobēšanas centieniem ar mērķi izglābt šo helikopteru piegādes kontraktu.
NATO vairākas izlūkošanas lidmašīnas no pastāvīgās dislokācijas vietas Vācijā pārvietos uz Rumāniju, kur tās atradīsies tuvāk Ukrainai, kurā turpinās Krievijas iebrukums.

Lidlauka skrejceļš un tam pieguļošie lidmašīnu peroni ir viena no svarīgākajām un vienlaikus arī bīstamākajām vietām visā lidlaukā. Tieši tur pēc ielidošanas tiek izvietoti gaisa kuģi, lai tiem veiktu apkopes – degvielas uzpildi un vajadzības gadījumā arī munīcijas un citu krājumu papildināšanu. To, kā organizēt ne tikai pašu gaisa kuģu drošu...