Gaisa spēki

Ugunsgrēku dzēšana, izmantojot helikopterus, ir viens no Gaisa spēku uzdevumiem. Lai uzturētu prasmes Gaisa spēku aviācijas eskadriļas lidotājiem, nepieciešami pastāvīgi treniņi.


Kā atzīst lidotāji, manevrs, kurā tiek uzņemts ūdens un vēlāk arī pats lidojums ar uzpildītu ūdens konteineri līdz ugunsgrēka vietai, ir viens no bīstamākajiem manevriem. Tukšs "Bembi Bucket" konteiners vien sver vairāk nekā 100 kilogramus, savukārt pēc uzpildes tajā iespējams uzņemt līdz pat 2500 litriem ūdens.


Noskaties, kā Gaisa spēku piloti trenējas dzēšanas darbiem.

Lasīt vairāk

Gadījums, kad Latvijas gaisa telpā pazuda uzņēmuma SIA “UAV Factory” bezpilota lidaparāts, nekādā gadījumā nenozīmē, ka mūsu valsts robežas, nevienam nezinot, var šķērsot jebkuras citas naidīgas valsts droni. Šādi lidaparāti tiktu ātri vien pamanīti un vajadzības gadījumā pārķerti. Tikmēr valsts iekšienē lidojošo oficiāli reģistrēto bezpilota gaisa kuģu kontrole nav tik stingra. Iespējams, tieši tādēļ brīdī, kad tam pēkšņi pazuda sakari, atrašanās vietu nebija iespējams skaidri noteikt. Tā pēc nesen aizvadītajām “pazudušā drona medībām” portālam “Sargs.lv” skaidro NBS un Gaisa spēku vadība.

Lasīt vairāk