gaisa kuģis

Uzreiz pēc tam, kad Vācija un ASV beidzot apstiprināja savu tanku piegādes Ukrainas bruņotajiem spēkiem, uzvirmojušas arī spekulācijas, vai Ukrainai izdosies iegūt savā rīcībā arī reaktīvos iznīcinātājus – iespējams, nozīmīgāko ieroču veidu, kas palīdzētu gūt izšķirošu pārsvaru cīņā pret Krievijas iebrucējiem.

ASV uzņēmums "Lockheed Martin", kas ražo reaktīvos iznīcinātājus F-16, ir gatavs piegādāt lidmašīnas valstīm, kas savus iznīcinātājus nodos Ukrainai, vēsta laikraksts "Financial Times", atsaucoties uz "Lockheed Martin" operāciju direktoru Frenku Sentdžonu.

Latvijas dāvinātos helikopterus Mi-17 Ukrainas bruņoto spēku karavīri varēs izmantot uzreiz, jo Ukrainas bruņoto spēku rīcībā ir tiem vajadzīgās rezerves daļas, kā arī apmācīti piloti šī tipa helikopteru vadīšanā. Tā sarunā ar portālu “Sargs.lv” uzsver Gaisa spēku komandieris pulkvedis Viesturs Masulis.

Baltijas valstu gaisa telpā patrulējošie NATO iznīcinātāji pagājušajā nedēļā divas reizes pacēlušies, lai pārtvertu un pavadītu agresorvalsts Krievijas militārās lidmašīnas, kuras virs Baltijas jūras lidojušas starptautiskajā gaisa telpā, pārkāpjot starptautiski pieņemtos lidojuma drošības principus, tā pirmdien paziņojusi Lietuvas Aizsardzības...

Lidlauka skrejceļš un tam pieguļošie lidmašīnu peroni ir viena no svarīgākajām un vienlaikus arī bīstamākajām vietām visā lidlaukā. Tieši tur pēc ielidošanas tiek izvietoti gaisa kuģi, lai tiem veiktu apkopes – degvielas uzpildi un vajadzības gadījumā arī munīcijas un citu krājumu papildināšanu. To, kā organizēt ne tikai pašu gaisa kuģu drošu...