gaisa kuģis

Polija piektdien no Dānijas un Portugāles pārņems NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju Lietuvā, ceturtdien informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietu par nesankcionētu bezpilota gaisa kuģu lidojumu, kura dēļ šodien, 25.novembrī, īslaicīgi tika apturēta gaisa satiksme uz un no starptautiskās lidostas “Rīga”.

NATO Virszemes izlūkošanas (Alliance Ground Surveillance - AGS) spēku bezpilota izlūkošanas lidaparāts RQ-4D “Phoenix” veiksmīgi aizvadījis pirmo 24 stundu operāciju virs Melnās jūras un pēc tam atgriezies savā bāzē Sigonellā, Itālijā. Ar šo soli var uzskatīt, ka NATO Virszemes izlūkošanas spējas ir sasniegušas savu operacionālo gatavību.

Vidusjūrā avarējis Lielbritānijas Jūras spēku iznīcinātājs F-35B, kas bijis bāzēts uz Karaliskās flotes lidmašīnu bāzes kuģa “HMS Queen Elizabeth” ziņo Lielbritānijas aizsardzības ministrija.

Aizvadītās nedēļas nogalē NATO valstu iznīcinātāji no Norvēģijas, Lielbritānijas un Beļģijas pārtvēruši un pavadījuši divus Krievijas Gaisa spēku stratēģiskos, kodolieročus nest spējīgos bumbvedējus Tu-160 “Blackjack”, kad tie lidojuši gar Norvēģijas krastiem Ziemeļjūras virzienā, vēsta NATO Sabiedroto gaisa spēku pavēlniecība.