gaisa kuģis

Lai uzturētu pilotu lidošanas un kaujas spējas, no Lielvārdes militārā lidlauka Vācijas Gaisa spēku “Eurofighter” iznīcinātāji paceļas divas reizes dienā. “Katru dienu tie gaisā veic dažāda veida uzdevumus. Visbiežāk tie ir pārtveršanas uzdevumi, jo mēs praktizējam to, kas šīs misijas ietvaros mums ir vissvarīgāk,” atklāj Vācijas Gaisa spēku...

Francija nodos Ukrainai iznīcinātājus "Mirage-2000" un apmācīs to ukraiņu pilotus kā daļu no jaunas militārās sadarbības ar Kijivu, ceturtdien paziņoja Francijas prezidents Emanuels Makrons.

2024. gada 29. maijā Zviedrijas valdība atklāja savu līdz šim lielāko militārās palīdzības sūtījumu Ukrainai kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma. Paketes vērtība pārsniedz vienu miljardu eiro, un pirmo reizi tajā ietilpst agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīna “ASC 890”, raķetes “RB 99” un visa Zviedrijas bruņutransportieru “PBV 302...

No 1. līdz 10. jūnijam Dienvidkurzemes novada Jūrmalciema militārās aviācijas poligonā norisināsies starptautiskās militārās mācības „Baltic Zenith 2024”, kuru laikā Latvijas, Lietuvas un Čehijas karavīri pilnveidos iemaņas kaujas šaušanā pa gaisa mērķiem.

Šonedēļ daudzviet Latvijā paredzēti sabiedroto spēku iznīcinātāju zemie treniņlidojumi, sociālajos medijos informē Latvijas Gaisa spēki.