Aktuāli

ekonomika

Nacionālās apvienības (NA) veiktā "šantāžas mēģinājuma dēļ Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir nolēmis prasīt ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju.

Eiropas Komisija apstiprinājusi plānu palīdzēt Ukrainai līdz jūlijam eksportēt vismaz 20 miljonus tonnu graudu. ES vides komisārs Virgīnijs Sinkevičs norāda uz nepieciešamību izveidot loģistikas koridorus un palielināt jūras ostu kapacitāti, lai palīdzētu Ukrainai eksportēt graudus.

Rietumvalstu sankcijas ir apgrūtinājušas Krievijas jēlnaftas un naftas produktu eksportu, tādējādi Krievijas naftas uzņēmumi ir spiesti samazināt naftas pārstrādi ierobežoto krātuvju dēļ un samazināt arī pašu jēlnaftas ieguvi.

Eiropas Komisija (EK) ir ierosinājusi noteikt jaunas sankcijas Krievijas naftas eksportam saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, otrdien Vācijas ziņu aģentūrai DPA apstiprināja EK amatpersonas.

Baltkrievijas naftas pārstrādes rūpnīcas (NPR) šobrīd strādā ar pusi jaudas, un naftas pārstrāde, kas vēl pērn bija viena no ienesīgākajām nozarēm Baltkrievijā, tradicionāli pelnot no eksporta Eiropas un Ukrainas tirgiem, pašreizējo sankciju ietekmē šos tirgus ir pazaudējusi.