ekonomika

Ukraina paziņojusi, ka patur tiesības veikt triecienus Krievijas ostām un kuģiem Melnajā jūrā, tostarp naftas tankkuģiem, kas vēl aizvien pārvadā miljoniem barelu Krievijas naftas, lai to tālāk pārdotu Eiropā, paziņojusi augsta Ukrainas amatpersona, vēsta “Politico”.

NATO aicina jaunuzņēmumus piedāvāt risinājumus izaicinājumiem zinātņietilpīgo tehnoloģiju jomā, lai pretendētu uz NATO Aizsardzības Inovāciju Akseleratora Ziemeļatlantijas reģionam pilotprogrammas finansējumu un atbalstu divējāda pielietojuma inovāciju izstrādei.

18. maijā Rīgā notika ikgadējā Aizsardzības ministrijas, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas un NBS kopīgi rīkotā “Industrijas diena NBS”. Pasākuma ietvaros Latvijas uzņēmēji un pētniecības iestādes iepazīstināja Nacionālos bruņotos spēkus ar dažādām Latvijas militārās industrijas inovācijām, kā arī norisinājās paneļdiskusijas...

Vairākas Ukrainas sabiedrotās valstis, tai skaitā ASV, apsver iespēju vairumam preču noteikt pilnīgu eksporta aizliegumu uz Krieviju, vēstī šo situācija labi pārzinoši informācijas avoti.

Situācijā, kad Rietumi Krievijai pret Ukrainu izvērstā kara dēļ noteikuši sankcijas, Ķīna atbalsta Krievijas ekonomiku, trešdien sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, aliansē vairojoties bažām par arvien ciešākajām Pekinas un Maskavas attiecībām.