Aktuāli

Dezinformācija

Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltītajā Saeimas svinīgajā sēdē, kas šogad notika videokonferences formātā, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece norādīja – pandēmijas aizsegā mērķtiecīgi tiek radīts haoss, izplatot viltus ziņas, tādejādi šobrīd vairāk kā jebkad tiek pārbaudīta valstu politiskā noturība un aizsardzības spējas.

Lasīt vairāk

NATO nav vienkārša aizsardzības, bet gan sadarbības alianse, kura gatava sniegt visplašāko atbalstu Covid-19 pandēmijas ierobežošanā ne tikai alianses dalībvalstīm un partneriem, bet arī citām starptautiskajām organizācijām, piemēram, Apvienoto Nāciju Organizācijai (ANO) vai Eiropas Savienībai (ES). Tā intervijā portālam “Sargs.lv” apliecināja NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Stjuarts Pīčs (Stuart Peach).

Lasīt vairāk

Laikā no 15. līdz 26. septembrim Krievija īstenoja mācības “Kaukāzs 2020”. Ņemot vērā, kādus draudus šīs mācības raisīja Ukrainai, Kijeva šajā laikā īstenoja mācības “Joint Endeavor 2020”, kurās piedalījās arī ASV un Lielbritānijas karavīri. Lai arī Ukrainas Bruņoto spēku mācībās piedalījās gandrīz 8 reizes mazāk karavīru, tās pamatīgi aizkaitinājušas Krieviju, kas pret Ukrainu izvērsa agresīvu informācijas kampaņu.

Lasīt vairāk