Dezinformācija

Krievija, kas jau kopš 2014. gada veic aktīvu hibrīdkaru pret Ukrainu, vienmēr pievērsusi lielu uzmanību starptautiskām militārajām mācībām tās teritoriju tuvumā. Šī uzmanība galvenokārt izpaužas pieaugošās propagandas aktivitātēs, dezinformācijā, ielaušanās informācijas telpā un manipulācijās. Izņēmums nebija arī stratēģiskās vadības un personāla...

NATO savas tālākās darbības efektīvai nodrošināšanai daudz lielākā mērogā jāattīsta kiberspējas. Tas nepieciešams, lai efektīvi cīnītos ar sāncenšiem, kuru mērķis ir graut aliansi. Tā Vašingtonā bāzētās domnīcas “Eiropas Politikas pētījumu centrs” (CEPA) rīkotajā diskusijā paziņojis ASV bruņoto spēku Eiropā un NATO apvienoto spēku komandieris...

Krievija piedraudējusi savā teritorijā bloķēt piekļuvi ASV tehnoloģiju kompānijas “Google” video straumēšanas vietnei “You Tube” gadījumā, ja netiks atjaunoti Krievijas propagandas kanāla RT vācu valodas kanāli, kurus iepriekš “You Tube” nobloķēja un izdzēsa par dezinformācijas izplatīšanu saistībā ar Covid-19 vakcīnām.

"YouTube" bez atjaunošanas iespējām bloķējis divus Kremļa propagandas telekanāla RT Vācijas kanālus RT DE un "Der Fehlende Part" (DFP) par viltus informācijas izplatīšanu par Covid-19.

Krievija un Baltkrievija mācību “Zapad 2021” aizsegā varētu meklēti un izmēģināt jaunus hibrīdās agresijas paveidus, tā savā rakstā analītikas portālā “Reaction” norāda domnīcas Royal United Services Institute (RUSI) asociētā biedre Elizabete Brava (Elizabeth Braw).