Aktuāli

Dezinformācija

Laikā no 15. līdz 26. septembrim Krievija īstenoja mācības “Kaukāzs 2020”. Ņemot vērā, kādus draudus šīs mācības raisīja Ukrainai, Kijeva šajā laikā īstenoja mācības “Joint Endeavor 2020”, kurās piedalījās arī ASV un Lielbritānijas karavīri. Lai arī Ukrainas Bruņoto spēku mācībās piedalījās gandrīz 8 reizes mazāk karavīru, tās pamatīgi aizkaitinājušas Krieviju, kas pret Ukrainu izvērsa agresīvu informācijas kampaņu.

Lasīt vairāk

Modernie sociālie mediji mūsdienās ir kļuvuši par ieročiem, kuri tiek izmantoti kā ieroči informatīvajā karadarbībā, taču Eiropas sabiedrība vēl aizvien uz karadarbību kā tādu skatās pagātnes kategorijās, tā uzstājoties Eiropas kiberdrošības foruma “CYBERSEC Global 2020” tiešsaistes diskusijā “Informatīvais karš – vēstures, reliģijas un ekonomikas izmantošana kibertelpā”, uzsvēra Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Lasīt vairāk

Laikā kad Baltkrievijā norisinās pret autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu vērstie protesti, aktivizējies informatīvais karš, lai iegūtu baltkrievu iedzīvotāju "sirdis un prātus". Arvien vairāk Baltkrievijas valsts mediju žurnālistu steiguši pamest darbu  vai atteikušies pakļauties valstī noteiktajai cenzūrai. Tas licis A. Lukašenko režīmam vietējos Baltkrievijas mediju darbiniekus aizsatāt ar Krievijas propagandas profesionāļiem. ASV domnīca "Atlantic Council" gan norāda - šis solis nav izrādījies veiksmīgs, jo Krievijas speciālisti pagaidām nav bijuši spējīgi sekmīgi reanimēt

Lasīt vairāk