Dezinformācija

Ar Krievijas drošības dienestu interesēm saistītie hakeri veikuši ilgstošas ietekmes operācijas, lai kompromitētu interneta ziņu vietnes Latvijā, Lietuvā un Polijā, kā arī diskreditētu NATO karaspēka klātbūtni Austrumeiropā, tā liecina jaunākais drošības risinājumu kompānijas “FireEye” meitas uzņēmuma “Mandiant Solutions” pētījums. Par to vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt".

Lasīt vairāk

2014. gada 17. jūlijā Krievijas armijas “BUK” pretgaisa raķešu sistēma notrieca Malaizijas aviokompānijas lidojumu MH17, nogalinot 298 pasažierus un apkalpes locekļus. Pat sešus gadus pēc katastrofas Kremlis atsakās atzīt savu vainu, tā dezinformatoriem ķeroties pie visabsurdākajiem attaisnojumiem, analizē portāls EUvsDisinformation.

Lasīt vairāk

Eiropas Savienības (ES) Padomes sankciju saraksta iekļautais Dmitrijs Kiseļevs faktisko kontroli pār kanāla "RT" (iepriekš zināmu kā "Russia Today") TV programmām nodrošina, pateicoties Krievijas prezidenta Vladimira Putina parakstītam dekrētam, ar kuru savulaik sākta "RT" īpašnieka, uzņēmuma "RIA Novosti" likvidācija, aģentūru LETA informēja Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

Lasīt vairāk