Dezinformācija

Pret Kanādas vadīto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā vērsta ar pandēmiju saistīta dezinformācijas kampaņa. Alianses komandieri uzskata, ka dezinformācijas kampaņu īstenojusi Krievija. Tāpat Kanāda uzteic Latvijas Aizsardzības ministriju par laicīgi neitralizētiem karavīru apmelošanas mēģinājumiem, vēsta  Kanādas raidorganizācija CBC.

Lasīt vairāk

Kremļa propagandas mediji sākuši ieņemt arvien kareivīgāku pozīciju pret Krievijas līdz šim politiski sabiedroto Baktkrieviju. Krievijas propagandas mediju uzbrukumus izpelnījusies gan Minskas publicētā statistika par koronavīrusa pandēmiju, gan valsts lēmums neatcelt publiskos pasākumus, īpaši 9.maija parādi. Lai gan Minska pēc šādu sižetu veidošanas viena medija delegāciju jau izraidījusi, acīmredzot, šis signāls vai nu nav saprasts, vai tiek klaji ignorēts.

Lasīt vairāk

Krievija jau kopš Baltkrievijas neatkarības iegūšanas centusies saglabāt savu ietekmi pār Baltkrievija sabiedrību, izmantojot mediju kontroli. Tā plaši tika izmantota, mēģinot veicināt abu valstu integrāciju, ne pa jokam satraucot Baltkrievijas varas eliti. Lai gan šai problēmai Batkrievijā tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība, tās izmantotie līdzekļi cīņā pret Krievijas propagandu nav efektīvi.

Lasīt vairāk

Covid–19 pandēmijas laikā kiberuzbrucēji koncentrējas uz attālinātā darba tehnoloģijām, servisiem un attālināti veicamajiem darba pienākumiem, ziņu portālam “Sargs.lv” stāsta Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas (CERT.LV) vadītājas vietnieks Varis Teivāns. Viņš uzsver, ka ļaundari kiberuzbrukumos aktīvi izmanto pandēmijas tematiku, tādējādi veiksmīgāk pievilinot potenciālos upurus.

Lasīt vairāk

Covid-19 pandēmija jau ir ietekmējusi un arī turpmāk ietekmēs drošības situāciju Eiropas Savienībā, tāpēc bloka dalībvalstīm par spīti gaidāmai ekonomikas recesijai jādomā, kā spēcināt savus bruņotos spēkus vēl vairāk, tā pēc Eiropas Savienības aizsardzības ministru tikšanā paziņoja Eiropas augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels Fonteljess.

Lasīt vairāk