72stundas

baneris

baneris

baneris

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi - elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Video

Mūsdienu lielākie draudi ir terorisms, turklāt Covid – 19 pandēmija rāda, ka arī bioloģiskie draudi ir pavisam reāli, tā sarunā ar “Sargs.lv” stāsta Zemessardzes Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem (AMII) rotas Masveida iznīcināšanas ieroču izlūkošanas vada komandieris virsleitnants Andris Zeps. Tāpat arī sadzīvē nereti iespējams saskarties ar mazāka mēroga krīzēm, kas saistītas ar toksiskām vielām. Ja cilvēki zina vai vismaz interesējas, kā rīkoties katrā konkrētā situācijā, tad viņi neļausies panikai, ziņkārībai un pasargās sevi, norāda virsleitnants Zeps.

Lasīt vairāk

Katru gadu no maija līdz septembrim Latvijas mežos valda ugunsnedrošais periods, kura laikā izceļas vidēji ap 500 meža ugunsgrēku. Par to, kā rīkoties meža ugunsgrēka gadījumā un kā parūpēties par sava mājokļa ugunsdrošību, “Sargs.lv” stāsta Inčukalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības (BUB) valdes priekšsēdētājs Rihards Keišs.

Lasīt vairāk

No 21. jūlija informācija par Aizsardzības ministrijas sagatavoto bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā” būs pieejama arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) https://eds.vid.gov.lv/, sniedzot iespēju ikvienam sistēmas lietotājam iegūt praktiskas zināšanas par to, kā uzlabot savu un savu tuvinieku gatavību krīzes situācijām.

Lasīt vairāk