Aktuāli

72stundas

baneris

baneris

baneris

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi - elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Video

"Iepazīsimies - esmu eksperts Mieriņš! Ikvienam ir svarīgi zināt, kā rīkoties neparedzētās situācijās, tāpēc es jums palīdzēšu sagatavoties jebkurai krīzes situācijai un pastāstīšu, kas atrodams manā ārkārtas gadījumu somā. Apmeklē sargs.lv, apskati rīcības bukletu, kas pieejams trīs valodās - latviešu, krievu un angļu, un esi mieriņā!"

Lasīt vairāk

Viens no visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas uzdevumiem – aicināt iedzīvotājus aizdomāties, ka sabiedrības un valsts aizsardzībai jābūt tikpat spēcīgai kā savas ģimenes un mājas aizsardzībai, un tas panākams, stiprinot sabiedrības psiholoģisko noturību un visiem sektoriem cieši sadarbojoties. Tā foruma “Aurora” tiešsaistes diskusijā par starptautiskās drošības vides izaicinājumiem norāda Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Lasīt vairāk

Oktobra sākumā notika Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes un Aizsardzības ministrijas organizētās Madonas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas (CAK) mācības, kas ir daļa no plašāka Vidzemes pašvaldību CAK mācību cikla “Pilskalns 2020”. Lai stiprinātu pašvaldību gatavību iespējamām krīzes situācijām, tostarp militāram konfliktam, līdzīgas mācības plānots organizēt arī turpmāk.

Lasīt vairāk

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes 2. kursa studenti šoruden apgūst jaunu studiju kursu “Pamatzināšanas valsts aizsardzībai”. Tas tapis sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Zemessardzi, un ir pirmais solis, lai Latvijas augstskolās studējošajiem sniegtu izpratni par visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, ikviena iedzīvotāja atbildību un attīstītu iemaņas rīcībai krīzes situācijās.

Lasīt vairāk

Covid-19 laiks bija laba mācībstunda arī Latvijai, lai pārbaudītu visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas darbību reālās dzīves situācijās, jo jebkuras krīzes laikā izšķiroša ir sabiedrības noturība un spēja organizēties, kā arī veiksmīga sadarbība starp publisko, militāro un civilo sektoru. Tā starptautiskās drošības forumā “GLOBSEC 2020”, kas 7. un 8. oktobrī tiešsaistes režīmā norisinās Bratislavā, Slovākijā, sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Foruma temats šogad ir “Atjaunosim pasauli kopā”, un galvenā uzmanība veltīta tieši Covid-19 radīto izaicinājumu pārvarēšanai.

Lasīt vairāk