Aktuāli

72stundas

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi - elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Video

Katram Latvijas iedzīvotājam jāzina, kā sevi pasargāt krīzes situācijā. Uzzini, kam jābūt somā ārkārtas gadījumiem.

No 9. līdz 12. maijam Aizsardzības ministrija vairākās Latvijas pilsētās organizēs informatīvas lekcijas skolēniem, pedagogiem un citiem iedzīvotājiem par to, kā rīkoties krīzes situācijās un informēs par aktualitātēm aizsardzības nozarē.

6. maijā “Piena muižā - Berghof”, Kuldīgas novadā aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklās pirmo reģionālo diskusiju par visaptverošo valsts aizsardzību, lai sekmētu sabiedrības iesaisti valsts aizsardzībā.

Aizsardzības nozares ziņu portāla “Sargs.lv” podkāsta “Droši ir zinā!t” otrajā epizodē Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons skaidro, kādi uzdevumi krīzes un kara laikā būs valsts dienestiem – Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts policijai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Neatliekamās medicīniskās palīdzības...

26. un 27. aprīlī Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece Liepājā, Ozolniekos un Jelgavā vadīs informatīvas lekcijas par to, kā rīkoties krīzes situācijās, un par aktualitātēm aizsardzības nozarē.