72stundas

baneris

baneris

baneris

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi - elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Video

Katram Latvijas iedzīvotājam jāzina, kā sevi pasargāt krīzes situācijā. Uzzini, kam jābūt somā ārkārtas gadījumiem.

Latvijas sabiedrībā joprojām valda priekšstats, ka krīzes situācijā par visu parūpēsies Nacionālie bruņotie spēki (NBS), bet katram sabiedrības loceklim ir jāsāk ar sevi, kaut ar mazumiņu, tā intervijā “Sargs.lv”, runājot par sabiedrības iesaisti visaptverošā valsts aizsardzībā, saka aizsardzības ministrs Artis Pabriks, piebilstot – arī pats, kā...

Lietuvas valdība trešdien pirmo reizi apstiprinājusi plānu, kas paredz sagatavoties iespējamai radioloģiskajai vai kodolavārijai Astravjecas atomelektrostacijā (AES), kas uzcelta Baltkrievijā netālu no abu valstu robežas.

Aizvadītajā nedēļā Viļņas pašvaldība rīkojusi vērienīgas civilās aizsardzības mācības, simulējot Lietuvas galvaspilsētas iedzīvotāju evakuāciju pēc iespējamas kodolavārijas Baltkrievijas Astravjecas atomelektrostacijā (AES), kas atrodas tikai 50 kilometru attālumā no Viļņas, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.lt

Gandrīz katru dienu ugunsdzēsēji glābēji Latvijā dodas uz izsaukumiem, kuros uz plīts piededzis ēdiens, radot spēcīgu sadūmojumu. Līdztekus ik gadu tiek dzēsti vairāk nekā 500 ugunsgrēki, kuros netīrītu skursteņu dēļ dūmvados deg sodrēji. Diemžēl saglabājas arī liels ugunsnelaimēs bojāgājušo skaits. Turklāt joprojām vērojama tendence, ka biežākais...

Lietuva izveidojusi īpašu Ārkārtas situāciju un krīžu pārvarēšanas centru, kam būs plašas pilnvaras dažāda veida krīzes situāciju risināšanā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt”.