72hours

Lai stiprinātu sabiedrības iesaisti valsts aizsardzībā, tai skaitā sabiedrības informētību Aizsardzības ministrija uzsāks informatīvo kampaņu “Bruņojies ar zināšanām”, kurā aktīvi izglītos sabiedrību par to, kā sagatavoties krīzes situācijai, tā preses konferencē šodien norādīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Militāra apdraudējuma gadījumā rīdziniekiem tiek ieteikts uzturēt dzeramā ūdens un pārtikas rezerves, kā arī ierīkot vietu kur patverties, paredzēts šodien Rīgas domes atbalstītajā civilās aizsardzības plānā.

Aizsardzības ministrs sarunā ar "Sargs.lv" atbild uz skatītāju jautājumiem par vispārējo drošības situāciju, dronu koalīciju, austrumu robežas stiprināšanu, valsts aizsardzības dienestu, NATO gatavību aizsaragāt Latviju un daudziem citiem jautājumiem.

2023. gadā tika pieņemta jaunā Valsts aizsardzības koncepcija, kas ietver divus galvenos valsts aizsardzības virzienus – aizsardzības un atturēšanas spēju stiprināšanu, kā arī noturības, rīcībspējas un gribas aizstāvēt valsti stiprināšanu. Tas nozīmē, ka Latvijas valsts aizsardzība un neatkarības nosargāšana ir visas sabiedrības kopīga atbildība...

Aizsardzības ministrija (AM) kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), šī gada visaptverošās valsts aizsardzības mācību “Namejs” laikā, aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesaistīties tajās, atsvaidzināt savas zināšanas par rīcību dažādās krīzes situācijās, pārlasot Aizsardzības ministrijas bukletus “Kā rīkoties krīzes gadījumā”, laicīgi...